Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.05.11, 00:30   #168
Smyrna
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 625
Ettiği Teşekkür: 37276
Aldığı Teşekkür: 38692
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Ah be Lale öyle bir anlatmışsın ki denize girişini pes dedim

Ben de cuma günü Marmaris'in serin sularına bıraktım kendimi. Sezonu açtım yani ben de.

Sahil şeridi akşam üzeri fazlası ile dolu olsa da, turistlerimize saygımızı eksik etmedik ve kısa süre yer işgal ederek denizin tadını aldık.

Kısacık tatilimiz dolu dolu ve de inanılmaz eğlenceli geçti. Eskiden her haftasonu Çeşme'de soluğu alan ben, 2 yıldır Çeşme'ye ayak basmadım. Bu yaz da sanırım tek mekanım Marmaris olacak.

* * * * *

Laleciğim geçen hafta babamın arkadaşı Doğan abi bize geldi eşi ile. Her gün bir kaç arkadaşlarına daha ulaştılar buradayken. Bazıları ile önceden buluştular. Her akşam anılarını ve yaramazlıklarını anlatarak geçirdiler diyebilirim.

Cumartesi günü sabah erkenden Ödemiş'e gidip otellerine yerleşmişler. Akşama kadar otele her geleni lobide karşılayışlarını anlatırken bile yaşadıkları heyecanı görmeniz lazımdı.

37 sene sonra birbirini ilk kez görmek, hele de gelen eşlerin bazılarının okuldan arkadaş olduklarını görmek çok güzeldir eminim.

Eşleri olanlar olmayanlar, toplam 53 kişilermiş. Çok eğlenceli bir akşam geçirip otelde konakladıktan sonra ertesi gün kahvaltı yapmışlar ve Ödemiş ve Birgi'de minik bir gezi düzenlemişler.

Anlattıklarına bakılırsa bu buluşmalar, bu kadar kapsamlı olur mu bilmem ama devam edecek gibi. En azından bir çoğu ile babam görüşmeye devam eder.

Bu arada bunca güzel anının içinde çektikleri fotoğraflara bakarken dikkatimi çeken bir kare oldu. Bir mezarlıkta dua ederken çekilmişlerdi bunu. Merak edip sordum; "Öğretmeniniz miydi?" diye... Babam 1974 mezunu. 1975 yılında kaldıkları yurtta bir yangın çıkmış ve 11 öğrenci yanarak vefat etmiş. Hep birlikte onları ziyerete gitmişler. O zamanlar basında çok geniş yer almış bu olay.

Acısıyla tatlısıyla yaşadıkları her anıyı dile getirdiler bir haftadır. Bundan sonrası da umarım o tatlı anılara ilave olur onlar için.