Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.05.11, 20:28   #68
Starlight
Uzman Üye

Starlight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 136
Ettiği Teşekkür: 893
Aldığı Teşekkür: 2300
Rep Derecesi : Starlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmedeStarlight muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Site Üyelerinin Eğitim Seviyesi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi CadII Mesajı göster
4 yıllık üniversiteyi bitirdim. Ama ne hikmetse, üniversiteden sonra daha çok öğrendim. Bu ne biçim eğitim sistemi beee...
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi smyrna Mesajı göster
Üniversite Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 3. Sınıf terk.

Ne alaka ise grafiker oldum. İşimden çok memnunum ama okulu bitirmeyi isterdim.
Iste benim basindan beri anlatmak istedigime geldiniz

Kitaplardan ögrenmekle gercek hayat´da bunlari hayata gecirmek biraz zor. Genel´de ögrenmis olduklarinizin %10 únu hayata gecirebilirseniz ne mutlu

Örnek su anda benim egitimini aldigim Ticari Pazarlama Uzmanligi.. Agustos´da 9 Ay süreli Stajim basliyor. Bir kac Firmaya burda müracat´da bulundum ve ön görüsmeye davet edildim. Bana ön görüsme´de ayni seyleri söylediler. "Okul´da ögrendikleriniz Temel Kurallardir. Bunlarin bir cogunu gercek is hayatin´da kullanmassiniz." Gercek hayat´da farkli noktalar dikkate alinir. Örnek vericek olursak. Yine kendimden vereyim.

Mesela: Tarihi, saati, Ürünün Nakil yeri belirlenmis Satis Kontratlarin´da. Gecikme´den dolayi Ürünün zamaninda kontrat´da belirtilmis Adrese ulasmamasi halin´de. Karsi Firmaya Maduriyet olsa gerek Türkcede bilemiyorum Tazminat davasi aciliyor yada Ürünü baska bir Firmadan aliyorsunuz ve aradaki farki Karsi Firmaya ödetiyorsunuz.

Simdi gelelim bunu Normal hayat´da uygulamaya: Öncelikle Ürünü aldiginiz Firma uzun yillar is iliskilerinde beraber oldugvunuz bir Firmaysa bunu Nah pardon zor yaparsiniz. Karsi Firmayi kaybetmemek icin, ama diyer yandan siz zarar etmisssiniz simdi ne olucak peki?
Bir dahaki sefere Ürünü indirimli alirsiniz Transfer Ücretini ödemessiniz vs.vs.vs.

Yani anlatmak istedigim Pazara ayak uydurmak zorundasiniz.. Her seyi Kitaplara uygun yapicak olursak. Is piyasasin´da ayakda kalamassiniz.

Haaa malesef bu TC´de böyle. Almanya´da eskisi gibi deyil tamam hala bir is disiplini var ama o %100 is disiplini su an % 65 lerde..
Starlight isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Starlight'in Mesajına Teşekkür Etti.