Tekil Mesaj gösterimi
Eski 04.06.11, 16:44   #5
OkyanusunKalbi
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 616
Ettiği Teşekkür: 27529
Aldığı Teşekkür: 40364
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dikkat... Tüm üyelerin okuması önemle rica olunur...!!!

Aramıza yeni katılan arkadaşlar için birkaç gün önce Lale'yle beraber bir yazı yazmıştık. Yoğun olduğum için unutmuştum. Smyrna sayesinde aklıma geldi.

Hazır yazılmışken paylaşayım.

Forum kurallarımızda yeterli bilgi olmasına rağmen, son günlerde aramıza yeni katılan arkadaşlarımızın Forum Kurallarını okumadan hemen konu açma gayretinde olduğunu gördüm. Hal böyle olunca da, bir sürü forum formatımıza uygun olmayan konular açılmış oluyor.

Forum kurallarına pek göz atılmadığını görünce, böyle bir konu ile dikkatinizi bazı konulara çekmek istedim.

Sizlerden foruma konu açarken uymanızı istediğimiz bazı kuralları hatırlatmak istiyorum.

Öncelikle bilmenizi istediğim, amacımız gün içinde bir sürü konuyu ardı ardına açmak değildir. Her zaman için sloganımız ‘’Az ve Öz konu’’ açılmasıdır. Ardı ardına açılan konuların birçoğunu zaten okumak da mümkün değil. Onlar açılıyor, alta kayıyor ve unutuluyor.

Forumdaki konularımıza göz attıysanız , forumda eklenen konularımızın düzenli açılmasına önem verdiğimiz dikkatinizi çekmiştir.

Eklediğiniz konuların, öncelikle başlıklarının imla kurallarına uygun olmasına dikkat etmeniz, açtığınız konuya verdiğiniz önemin ilk göstergesidir.

Yazı stillerinize yorumlarınızda da dikkat etmenizi, eklediğiniz konularda da aynı titizliği göstermenizi, konu içinde yorumlarınızda kalın ve renkli harf kullanmamanızı rica ediyoruz.

Konu içine eklenilen resimlerin formatının forum ebatlarına uygun olması, açmış olduğunuz konunun görsel olarak daha güzel görünmesini sağlar.

Hatta çerçeve programını kullanarak, resimlerin daha düzenli olmasını sağlarsanız, bize bu konuda yardımcı olmuş olursunuz.

Konu açarken yazıları değil (şiir ya da şarkı sözü değilse eğer), sadece resimleri ortalamanız yeterli olacaktır.

Eklenen konuları açılmadan önce anasayfadaki yerini tespit edip, doğru yere açmanız gerekmektedir.

Benim burada yazdıklarımın yanı sıra Forum Kurallarımızı da okursanız, sizlerden beklenen şeylerin çok da gereksiz olmadığını göreceksiniz.

Özverili davranıp, birlik beraberlik içinde Forumgercek’de hoşça vakit geçirmek dileğiyle..

Saygılar..