Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.06.11, 00:46   #174
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Antalya'yı tanıtım konuma eklemiştim yeni açılan AVM'nin fotoğraflarını. Hatırlatayım: Haziran başında AVM lerimize bir yenisi daha eklendi. Muratpaşa Belediyesi yakınında Terracity'miz oldu.

Birkaçı hariç içindeki mağazalar AVM lerden alışık olduklarımız. AVM leri hiç sevmediğim halde, ben orayı sevdim.

Mahallemizde her Cumartesi kurulan pazarımız vardır. Namı tüm Antalya'da yaygındır ''Sosyete Pazarı''. Büyük mağazalara gitmenize gerek yok, ne ararsanız bulursunuz (kıyafet olarak). Semt pazarlarından, belediyenin belirlediği yerlerdeki kapalı pazaryerine taşınmayan hemen hemen tek pazardır bu. Bir ara söz konusu olmuştu taşınacak diye, ama turistlerin fazlası ile rağbet göstermesi taşınmasını engelledi. Otobüslerle turistler getirilip bırakılıyor, belirli bir saatten sonra da toplanıyorlar. Arada CHP'li Belediye başkanımız Süleyman Evcilmen de boy gösterir pazarı dolaşanlar arasında.

Pazar son iki yıldır o kadar kalabalıklaştı ki, mahalle sakinlerinden birine birşey olsa, ambulansın sokağa girmesi imkansız. Ancak herşeyi yıka yıka girecek ki, hastaya ulaşsın. İmza da topladı mahalleli pazar kalksın diye. Bunun üzerine pazara çeki düzen verdiler. Tezgahların kurulacağı yerleri çizgilerle belirlediler. Artık herhangi acil bir durumda ambulans aradan rahatlıkla geçer.

Pazardaki insan seline hiç değinmeyeyim, sinirlerim tepeme fırlıyor. İnsanların salına salına yürümesi, iki adım ötedeki evinize girmenizi zorlaştırıyor, hele bide tepenizdeki güneş beyninizi delmeye uğraşırken çekilecek gibi değil. Önünüzdekini kollarının altından tutup kaldırıp, yan tarafa atasınız gelir. Lanet edersiniz o pazara ve kalksın buradan diye sinirle mırıldanırken, içinizden küfür bile sallarsınız.

Bugün pazarda dolaşırken elime bir kağıt sıkıştırdılar. Ne olduğunu daha önceden biliyordum. Veren kişi sıkı sıkı tembih ederek ‘’ama dikkate alarak okuyun mutlaka!’’ dedi, kağıdı uzatırken.

Pazarı kaldırmak istiyorlar… Sebebi yeni açılan AVM. Onlar emir buyurmuş, yani büyük balık. Küçük balık da yem edilecekmiş. Pazarcılar tarafından söylenen sebep bu, diğer yandan da sebebin semt sakinlerinin şikayetlerinden dolayı olduğu söyleniyor. Elime sıkıştırılan kağıt yarın ki Belediye binası önünde yapılacak olan protesto gösterisi ve imza kampanyası.

Gideceğim… Ben ki her seferinde pazara lanet okuyan kişi, mahalle bakkallarının akıbetine uğramasın diye, pazarcılara destek olacağım.

Bu arada; pazarcılar bu savaşı kazanırsa, fiyatları biraz düşürürler herhalde. Son günlerde azıtmışlardı

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.