Tekil Mesaj gösterimi
Eski 28.06.11, 20:17   #13
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Özel hastanelerin amacı sadece para kazanmak mı?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi cizem Mesajı göster
Bu mesajını anlayamadım. Bamamın böreklerinde sorun vardı ve ilaçlı tomografi sonucu babamın böbrekleri iflas etti.Üresi çok yükseldi,zehirlendi. Benim içim yanıyor..Sonra da bu tahlili baban taşıyamadı dediler.Bu deneme mi ?Önce taşıyamaz yaşı fazla böbreklerinde sorun vardı denilemezmiydi? Bu can ona göre yorum yap...Babam konuşarak yürüyerek gittiği hastaneden tabutla çıktı. Üstelik fatura verdiler elimize.Parayı biz babam ölmeden de isteselerdi verirdik..Para için insana gereksiz taşıyamayacağı tahlil yapılmaz hele de hayati risk taşıyorsa...

Bu mesajın daha da anlaşılır şekilde olmuş. Hatta ilk mesajın bile düzeltilmiş.

İlaçlı tomografi öncesi her hastaya olabilecek riskler anlatılır, yazılı olarak da bilgilendirilir, rızası alınır. Hasta eğer iyota karşı alerjisi olduğunu biliyorsa bunu önceden mutlaka söylemelidir. Damardan verilen kontrastın alerji yapabilme durumu nadiren olabilir. Alerjik durumlarda da hastaya hemen müdahele edilebilir. Ölüm riski aslında çok düşüktür, demek ki babanız (öyle sanıyorum ki) yüksek derecede alerjik bir duruma maruz kaldı.

Kontrastın alerji yapıp yamadığını tespit etmek için önceden test yapılmıyor, bildiğim kadarı ile de böyle bir test yok zaten. . Özellikle böbrek hastalarında daha dikkatli olunur.

Hastanede yapılan her müdahele hastanın durumunu daha iyi anlamak için yapılır. Para kazanmak için hiçbir hastanın hayatı riske atılmaz, bu vicdani sorumluluğu bilerek hiçbir doktor üzerine almak istemez.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
4 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.