Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.07.11, 16:56   #2
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2491
Ettiği Teşekkür: 85449
Aldığı Teşekkür: 125440
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Saat beni beş geçince....

Banemin, kısa bir süre sonra oralara tekrar yolum düşecek ve senin o kazulet suratlı dediğin hemşilerle hergün haşır neşir olacağım. Senden selam götürmemi ve aslında onları, özellikle diş doktoru asistanlarını-hani senin ağzının kenarlarına yerleştirilmiş penslerle zorlanarak yanlara açılmışken, önlüğününün düğmelerini göbek deliğine kadar açıp,üzerine doğru abanan- heh işte onları ne kadar çok sevdiğini söylememi istermisin? Bana zahmet olmaz

Yan tarafımızdaki evi bir Alman aile satın almıştı. Bir gün köpeğimiz bahçedeyken bu komşumuzun birşeyler dediğini duydum. Almanlar köpek severler ya, ben de bizim kızı seviyor sandım. Dışarıya çıktım adam ciddi ciddi bizim köpeği kendine muhatap almış azarlayarak konuşuyor, sanki karşısındaki insan ve onu anlıyor gibi. Adam beni görünce bana dönerek ''köpeğiniz havlıyor ve rahatsız oluyoruz'' dedi. Yani bu benim güzel bir formülle yazdığım şekilde değildi söylediği. Onun anlatış tarzı aynen senin anlattığına benziyordu Banemin. Adam elinin parmaklarını ağzının önünde hareket ettirerek (hani çok konuşanlar için ördek ağzı gibi işaret yaparız ya, öyle işte), bir yandan da bana tarzanca olarak köpek, çok konuşmak, biz rahatsız olmak.. diyor. Tabii bunları Almanca dilini tarzanca kullanarak söylüyor. Nereden bilsin adam benim Almanca bildiğimi. Ben hiç yanıt vermedim, sadece adama bakıyorum. Ben öyle bakıp kalınca adam benim onu anlamadığımı sanarak bu sefer havlayarak bana köpeğin havladığını anlatmaya çalışıyor, ben hala ona bakıyorum. Bu bakmamın sebebini de anlatayım; ben bahçeye çıktığımda gördüğüm manzara inanın beni çok şaşırtmıştı, adam ciddi ciddi bizim köpekle konuşuyor ve ona çok bağırıyorsun, sus artık, pis yaratık diye azarlıyordu. Yani hayvanla hayvan olan bir insan gördüm. Benim Almanca bilmediğimi düşünerek bana tarzanca birşeyler anlatan adam, köpeğimin Almanca bildiğini düşünüyordu herhalde, çünkü ona mükkemel bir Almanca ile konuşuyordu.

Adam hala bana tarzanca bir Almanca ile konuşmakta, ben gayet sakin içeri girdim. Boş bir kağıt alıp üzerine birşeyler yazdım. Bahçeye çıktım. Onların bahçe duvarı ile bizim bahçe duvarı arasındaki demire o kağıdı bir güzel yapıştırdım.

Kağıtta şu yazıyordu: Ben sizi anlamıyorum. Ne söylemek istediğinizi köpeğime anlatın, zira aynı dili konuşuyorsunuz, o bana tercüme eder...

Kağıdı astıktan sonra gittim bahçedeki sandalyeme kuruldum, tabii arkamı dönerek.

O adam benden çok çekti ve sonunda evi bir Türk ailesine sattı gitti. Gitmedi, kaçtı...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.