Tekil Mesaj gösterimi
Eski 19.08.11, 20:45   #194
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Günün İçinden...

Somali Kafilesi

Dün bircok beddua siralamistim ama tam olarak yerini bulamamis.

Somali kafilesinin ucagi Mogadisu havalimanina indigi sirada, ucagin önüne cikan bir köpek pilotun panik yasamasina sebep vermis ve pilot manevra yapinca ucagin kanadi yan tarafta bir yerlere carpmis. Ucagin kanadinda hasar olusmus.

Ucak icinde sarkici takimi Sertap Erener, Ajda Pekkan ve koyunlari bir baska bakan türkücü Nihat Dogan'da varmis. Hepsi cok korkmuslar (vahh)...

Ben bunlara kisaca sömürücü takimi diyeyim.

Kameralar Nihat Dogan'a cevrildigi anda birden surat ifadesinin degisip, numaradan aglama pozisyonuna gecmesi sahiden de icler acisiydi. Cok duygulandim, hele o olmayan göz yaslarini silmesi.. offf offf. Uzatilan mikrofona "bu durumu görünce insanligimizdan utaniyoruz" demesi akillara "herhalde ucaktaki grubu kast ediyor, onun icin cogunluk olarak konusuyor", diye bir düsünce getiriyor. Insanliklarindan utandiklari icin gitmis olmalilar Somali'yeye . Hele ki gerilmekten surati davul zari gibi olan Ajda Pekkan'in kameraya karsi durup, egilerek yerde oturan bir Somalili cocugun basini müsfik (yani yapmacik) bir sekilde oksayarak, yanlarinda getirdikleri sekerlemeleri vermesi bana Angelina Jolie'yi animsatti. Angelina'ya yaziklar olsun, Ajda kadar müsfik (yapmacik) olamadi, kiniyorum onu. O gruba Sertap'i yakistiramasam da, sarkilari ile Somali'li cocuklari "bu da ne diyor" der gibi bakindirarak, biraz da olsa eglendirdi.

Basbakan ve esinden bahsetmeme hic gerek yok.

Somali'de sefalet yeni cikmadi, yillarca var. Bizimkilerin birden böyle yardim melegine dönüsmelerinin vardir bir sebebi. Bakalim, bekleyelim. (sanatcilarin ki belli de, politik olarak nereye varacaklar acaba?)

Su an bulundugum ülkedeki Avrupa yayinlarinin Türk kanallarinda dakika basi cikan reklamlar insanlarin duygularini sömürmekten baska birsey degil. Somali'li cocuklarin zayif vücutlari, ölüm döseginde olanlar durmadan milletin gözüne sokuluyor. Hemen arkasindan gelen banka hesap numaralari da insana olur olmaz Deniz Feneri'ni hatirlatiyor.

+ + +

Can Yücel'in mezarini parcalamislar. Kars'ta basbakan tarafindan
ucube olarak adlandirilan Insanlik anitindan sonra, Can Yücel'in mezarininin da harap edilmesi sanatci Mehmek Aksoy'a ikinci bir darbe olsa gerek. Mezarin oldugu mezarligin adi tüm dünyada "Hosgörü Mezarligi" olarak biliniyormus. Mezarlikta müslüman mezarlari yani sira Yahudi ve Hristiyan mezarlari da varmis. Bu tüm dünyada kismina tek girmiyen ülke herhalde sadece bizim ülkemiz olmali.

+ + +

BDP Grup Başkan vekili Selahattin Demirtaş, ''İmralı ile yürütülen müzakerelerin açık yürütülmesini istiyoruz. İmralı'daki örgüt lideri ile ne konuşuyorsunuz bilmek istiyoruz'' demis Ya bu habere cok güldüm. Yazik demek sizi de soyutluyorlar (cok inandik).

+ + +

Bülent Ersoy "tüm sevgililerimi Izmir'den buluyorum" demis. Forumdaki Izmirli erkek arkadaslarimiza "dikkat" diyorum

+ + +

Yurtdisindayim diye memleket meselelerinden uzak oldugumu sanmayin

Berlin yarin günesli. Tegel gölüne gidecegim haberiniz olsun

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.