Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.08.11, 00:29   #2
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eski Türk Tarihi (Yeni Konular Eklenecektir!)

Aslında bu yanlışa ben de uzun yıllar inandım. Çünkü bize öğretilen buydu. Aslında Şamanizm ile ilgimizin olmadığı, Tengrici olduğumuzu çok sonra öğrendim. Türkler bir nevi panteistti ve tek tanrıya inanıyordu. Diğer yandan yer altı tanrısı Erlik'e, yani şeytana da inanıyor ve kendilerine zarar vermemesi için ona da kurban verirler, saçı saçarlardı.

Şamanizm ise dünyanın her bölgesinde görülebilen, doğaya saygı duymak ile ilintili bir yaşam felsefesidir.

Ben İslamiyet'i kabul eden Türklerin de benliklerinden uzaklaştıklarını düşünüyorum. Bazı adetler devam etmekle beraber, Türk geleneği İslam ile değişmiş, hatta tümüyle farklılaşmıştır.

Abece de ise arada atlanmış bir Mani Abecesi görülüyor. Aslında Göktürk Abecesi ile hiç ilgisi olmayan, Arapçayı andıran bir Abece. Zamanla şekillenip Soğut ve Uygur Abecesi oluşmuştur.

Keyifli bir konu. Eline sağlık
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.