Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.09.11, 00:28   #7
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vahdettin'in Atatürk ve Arkadaşları Hakkında İdam Fermanının Belgesi

Alıntı:
Padişah ile özellikle o bir takım siviller bunu çok önceden planlamış olabilirlerdi.
Vay bee! Ne padişahmış ve ne akıllıymış ama...

Bütün güç, yetki kendindeyken ülkeyi saltanatı uğruna peşkeş çekecek, sonra kurtulması için Paşa ile 3-4 sivile plan yapıp verecek!..

İlginç bir varsayım. Hele halkı arkasına almak için padişaha hain demek kısmında koptum.

Mustafa Kemal, düşmanına bile gereken saygıyı gösteren büyük bir komutan sadece haine "hain" der...

Kaldı ki Vatan kurtulmuş, devrimler yapılmış, Cumhuriyet ilan edilmiş ama Padişah hazretleri planı gerçekleştiği halde neden ülkesine dönüp Reis-i cumhurluğa aday olmamış?

Yoksa aldığı görevle!!! ülkeyi kurtaran Paşa o çok akıllı padişaha mı ihanet etti?

Demek padişah o kadar da akıllı değilmiş...

Can Yücel mahkemedeki bir savunmasında ".öt" dediği biri için şöyle demişti. " Sayın hakimim bizim oralarda .öte .öt denir"...

Bizim buralarda da haine "HAİN" denir..

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.