Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.09.11, 22:48   #210
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Eh be LaLe...

Sana da yol göstermeye gelmiyor...

Bugün trafikte bir ringin (kapalı ceza ve tutuk evi aracı) yanından geçtim. İçinde olanları düşündüm...

Eski bir tarihti. 80 li yılların ilk yarısı. Bileklerime takılan zincir kelepçe iyice sıkılmıştı. Sonra ben ve yanımdakileri dışarı çıkardılar askerlerin oluşturduğu koridordan geçerek bu araca bindirildik.

İçerde daha önceden yüklenmiş diğer tutukluların arasına bizi oturttular. Yerlere kaynaklanmış büyük demir halkalar vardı. Her halkadan geçen kalın ve uzun bir zincir, mahkumların elinde ki kelepçelerden geçirilip yerdeki halkaya, oradan yanındaki mahkuma ve tekrar halkaya şeklinde dolandırıldı. Herkes hem bileklerindeki kelepçeyle bağlıydı, hemde yerdeki halkalara kalın bir zincirle.

Neden bu zincirin olduğunu sorduğumuzda o tarihte devrilen bir ringten mahkumlardan bazılarının kaçtığı ve önlem olarak artık bu yola baş vurulduğu söylendi.

Herhangi bir kaza anında kaçamayacaktık bunu düşünmüşler ama o kaza anında olası tehlikeyle karşı karşıya kalırsak nasıl kurtulabileceğimiz düşünülmemişti veya işlerine gelmemişti. Kaçmaktansa, sıkışıp yanarak, boğularak veya her ne şekilde olursa olsun işte, pisi pisine gebermemiz daha uygun görülmüştü.

Hakikatten ya! O zincir kelepçeler ellerini oynattıkça daha çok sıkışıyordu. Ne acımıştı be!

Aklıma turp sıkayım. Aklıma gelene bak!

Hava güzel İstanbulda. Tadını çıkarmak varken sardığım şeye bak. Bela gibi sıkıntının da nereden geleceği belli olmuyor işte.

Bazen hiç olmayacak yerden vuruyorlar insanı ya! Bu ringte öyle işte...

Patrona gıcığım...

Az önce gazetede Van'dan İstanbul'a nakledilen 5 mahkumun ringin içinde yanarak can verdiğini okudum...

Bu konunun en başında yazdığım bu ileti geldi aklıma...

Ve ayrıca hala aynı şekilde mi naklediliyorlar sorusu...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.