Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.10.11, 01:24   #1
Sude
Üye

Sude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Yaş: 27
Konular: 101
Mesajlar: 115
Ettiği Teşekkür: 242
Aldığı Teşekkür: 780
Rep Derecesi : Sude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerdeSude Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart İşte Tarihin En Aç Gözlü 11 İnsanı..!Bernand Madoff’dan, AIG’nin ikramiye zengini yöneticilerine kadar, Wall Street’in önde gelen liderleri ekonomide aşırıya kaçmanın tanımını değiştirdi. Fakat güçlü pozisyonlarda olan isimler açgözlü adımlar atmaktan çekinmedi. İşte dünyanın en aç gözlü 11 isminin yer aldığı liste.*Marcus Licinius Crassus Romanın ünlü generali Crassus’un ve destekçisi Julius Sezar “yangın satışlarının” yaşandığı zamanlarda, mal varlıklarını oldukça artırdı. Bu general, Roma’da çıkan yangınlarda ilgisini çeken bir evi askerleriyle ziyaret edip, yanan evi yok pahasına satın alıyordu. Anlaşmaya varıldıktan sonra, emri altındaki askerlere alevleri söndürmelerini emrediyordu.


*Cengiz Han Ünlü hükümdar bütün dünyaya sahip olmak istedi. Ölmeden önce bu büyük hayalini neredeyse gerçekleştirmişti. Ölümünden sonra hükümdarın krallığı Pasifik Okyanusu’ndan Adriyatik Denizi’ne kadar uzanıyordu.*Papa IV. Sixtus, bütün mal varlığını ölen kişilerin yakınlarına, ölülerin ruhlarını cennete götürdüğü iddia edilen af belgelerini satarak kazandı.


*William H. Wanderhilt “Bu toplumun canı cehenneme. Kendimden başka kimse için çalışmam ve başkalarına para kazandırmam” diyen demiryolu ağı devi ismi Wanderhilt, kendi zamanının en güçlü ve zengin ismiydi.*William M. “Boss” Tweed Şişmanlığıyla ünlü ticaret ve siyaset ile uğraşmış olan Tweed, tam 130 kiloydu. Güç makinesi olarak kullandığı şirketi Tammay Hall ile New Yorklu vergi mükelleflerinden 200 milyon doların üzerinde para kazandı. Tweed’in fiziki özellikleri zamanın politik yayınlarında karikatürlere konu oluyordu.


*Empress Dowager Cixi 1835-1908 50 yıllık bir süre zarfında, cariyelikten Çin imparatoriçesine dönüşen Cixi, ölümüne kadar oğlunun imparatorluğunu yönetti. Üç yaşındaki yeğenini ülkenin imparatoru olarak ilan ederek, ülkeyi yönetmeye devam etti. Cixi, ordunun parasını kendine fildişi ziyafet kayığı yaptırmak için kullandı. Kayıkta, altın çöp şişlerin kullanıldığı 150 kişilik bir yemek masası vardı. 3 bin adet mücevher kutusunun olduğu bilinen Cixi’nin mücevherlerinin sayısını tahmin etmenin imkansız olduğu söyleniyor.*Charles Ponzi Ölümünün ardından, kendi adıyla anılan bir dolandırıcılık şeması oluşturdu. Başka söze gerek var mı?*Imelda Marcos Kocasının yönettiği Filipin halkının fakirliğine bir yıldız gibi doğmayı kendine görev bildi. Marcos’un New York ve Roma’ya alışverişe yanında 5 milyon dolarla çıktığı söyleniyor. Dünyanın en geniş mücevher koleksiyonuna ve 3 bin ayakkabıya sahip olduğu biliniyor.*Ivan Boesky Wall Street’in, “hırs güzeldir” karakterine sahip üyesi , aracı kurum olarak 200 milyon doların üzerinde para kazandı ve Oliver Stone’un Gordon Gekko’yu yaratmasına da ilham verdi. Fakat Boesky’nin fıçıdaki bir balığı başkasın tarafından yönlendirilmeden tutamayacak kadar aptal olduğu biliniyor.*Bernard Madoff Dolandırdığı 50 milyar dolarla, tarihin en büyük yolsuzluğuna imza attı. Dolandırdığı isimler arasında binlerce vakıf, arkadaşı olarak kabul ettikleri var. Madoff ve eşinin dolandırdıkları paranın hakkını verir şekilde arabaları, yatları New York Yukarı Doğu yakasında lüks apartmanları var.*Dennis Kozlowski Tyco International CEO’su olarak, hissedarlarının 400 milyon dolarını dolandırdı. Altın bir duş perdesi için şirket hesabından 6 bin dolar çeken Kozlowski, karısının doğum günü partisine 2 milyon dolar harcadı.
__________________

”İnsan, kalbi ve aklıyla bir yola baş koyduysa bu dünyada hiçbir şey imkansız değildir.”
Sude isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Sude'in Mesajına Teşekkür Etti.