Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.11, 03:23   #41
Yörük Kahya
Üye

Yörük Kahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 93
Aldığı Teşekkür: 605
Rep Derecesi : Yörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İdam cezası geri gelsin mi?

Ben oyumu evet olarak kullandım.

Sanıyoruz ki idamcezası geldiğinde her hafta 3'er 5'er asacağız. öyle birşey yok.

İdam cezalarının mecliste onanması gerekir. zaten idam cezası kalkmadan önce de fiilen uygulanmayan bir ceza idi. Ülkemizde 1984 bu yana fiilen idam cezası uygulanmamaktadır. 2002 yılında ceza olarak da kaldırılmıştır.

İdam cezasının kaldırılmasının bu kadar çok konuşulmasının arkasındaki nedenin daha ziyade terör yüzünden olduğunu düşünüyorum.

Kanun adaleti sağlamak için olduğunu biliyoruz. adalet ise toplum vicdanını rahatsız etmemelidir. Ben şahsen idam cezasının uygulanamadığı bazı durumları vicdanen rahatsız edici buluyorum. Özellikle cinayet ve terör konularında

Tecavüz suçları ile ilgili ise kısırlaştırmadan yanayım. Aranızda bazıları belki bilir boğa ile öküz arasındaki fark gibi.

Ayrıca hükümlülerin yatmak yerine sürekli ve en ağır şekilde hizmet için çalıştırılmalarından yanayım.

İdam cezasının varlığı yokluğu yanında nasıl uygulanacağıda önemli bir konu. Tarihin çeşitli dönemlerinde farklı suçlar için farklı şekillerde idamlar da uygulanmıştır. Örneğin açlıktan ölüme terketmek veya fillerle ezdirmek, atlarla kol ve bacaklarını koparmak gibi.

İdam deyip geçmemek lazım, cellatlıkta bir zanaat sonuçta.
Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.
Yörük Kahya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Yörük Kahya'in Mesajına Teşekkür Etti.