Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.11, 19:08   #72
Yörük Kahya
Üye

Yörük Kahya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 93
Aldığı Teşekkür: 605
Rep Derecesi : Yörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerdeYörük Kahya Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Başlığı görünce dayanamadım ...

Öncelikle ankete katılmadım çünkü yaratılanın evrimleştiğine inanıyorum. Bir diğer değişle evrimleşebilecek şekilde yaratılmıştır. Populist sentez değildir, sadece bilimin yetmediği noktanın kişisel açıklamasıdır, iç barışımı böyle sağlıyorum.

Tabi konu biraz hassas bu yüzden bazı gereksiz polemikler olmuş.

Sadece altını çizmek istediğim bir nokta var, din ele alınırken tek tek kelimelerin veya ayetlerin cımbızlanması ile tam resmin gözlemlenmesi biraz zor.

Benim dinime göre bu dünya geçici ve burada sınavdayız. Öbür dünya da cennet ve cehennem var.

Şimdi bu akbabaların yanındaki sabi ölünce doğrudan cennetlik, yani onun açısından bir kayıp yok. ama o sabinin o halde ölmesine sebep olan uzak yakın kim varsa iyice bir ceza çekeceklerine inanıyorum.

müslümanların yanlış uygulamalarının dine maledilmesi ise algıda seçicilik sonucu anlam kaymalarına sebep oluyor. Buda hukukun genel kabullerinden iyi kanun kötü uygulayıcı - kötü kanun iyi uygulayıcı noktasının dinen de irdelenmesini gerektiriyor.

Diğer taraftan, insanlığın düşünsel ve toplumsal gelişimini sürdürebilmesi için ateistlere, şamanlara, deistlere, budistlere vb. de ihtiyacı var. Kısaca kalıpların dışında düşünebilen, sorgulayabilen insanlar insanlığa hizmet eder.

Bu kötünün örneği olmadan iyinin kıymetinin olmayacağı ve anlaşılamayacağı noktası için de geçerlidir.

velhasıl ateistleride Allah yarattı, yaradandan ötürü seviyorum...
Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk toplumudur. Bu toplumun fertleri ne kadar Türk kültürü ile dolu olursa, o topluma dayanan Cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.
Yörük Kahya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Yörük Kahya'in Mesajına Teşekkür Etti.