Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.11, 22:48   #28
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2602
Ettiği Teşekkür: 161498
Aldığı Teşekkür: 177594
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Üniversitelerde ki türban yasağı kaldırılmalımıdır ?

Ulema olmasam da bu konuda ileri gelen bazı profesörlerin görüşlerine katılmamak elde değil ve bende katılıyorum..

Kur'an da "eyy müslümanlar örtününüz" cümlesi geçer... Bundan herkesin ne anladığı da beni pek ilgilendirmiyor.. Zira İslam dini son dindir, dolayısıyle en iyi, en modern din olması gerekir...

Kıskançlık olmasın, fitne, fesat karışmasın, hırsızlığa teşvik olmasın diye bayanların gerdanlarındaki takılarının örtülmesi, o sıcak havalarda ev işini yaparken giydiği kıyafetler ile sokağa çıkılmaması olarak anlarım, doğru da anlarım...

Zaten sert kuralları olsaydı, kimse İslam dinini de seçmezdi.. O zamanın savaşlarını da hatırlamak lazım...

Üstelik; Allah sevdiği kullara niye eziyet etsin ki?

Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.