Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.10.11, 23:57   #36
İlya
Uzman Üye

İlya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 30
Ettiği Teşekkür: 6276
Aldığı Teşekkür: 6598
Rep Derecesi : İlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Üniversitelerde ki türban yasağı kaldırılmalımıdır ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Başörtüsünün bir kutsallığı yok.. O nedenle bez parçası denilmesinde bir sakınca da yok.. Benim için 1 metre karelik basit bir bezden ibaret...

İslam dini bu kadar sığ değildir, olmamalı... Bakın çevrenizde yüzlerce İslam ülkesi var... Afganistan'da da neler konuşuluyordur kimbilir. Sakalı tartışıyorlardır muhtemelen, zira orada bir erkeğin sakalı çıksın veya çıkmasın, sakallı olmak zorunluluğu var..

Kısaca demem o dur ki; İslam dinini herkes kendi kafasına göre yorumluyor.. Hiç birimizin bilgisi ilahiyat profesörleri kadar değildir.. Bizler sadece kendimize göre mantıken yanıt vermeye veya kendi dünyamıza göre şekil vermeye çalışıyoruz...
(Hoş, bahse konu ilahiyat profesörleri bile bu tür düşüncelerinde fikir birliğinde değiller)

Şunu düşünmeleyiz: Şulebaş olarak tabir edilen baş bağlama şekli daha önce yoktu, yeni bir ayet mi geldi?
Evet doğru dersin, Fransız ihtilali 1789 yılında gerçekleşti 1799 yılına kadar sürdü.. Ancak; Fıransız değil Fransız olmalı, küçük bir yazım hatası var.. Yazını dikkatlice okuduğumu belirtmek istedim...

Evet haklısın bir bez parçasından ibaret lakin benim anlatmak istediğim onun şekli şemali yapısı degil amacı ve nerede kullanıldığıdır

Öteyandan evet haklısın Fransız değil Fransa olmalıydı ... Hoş bazı tarihcilerde Fransız diyorlar ama herneyse

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Evet doğru dersin, Fransız ihtilali 1789 yılında gerçekleşti 1799 yılına kadar sürdü.. Ancak; Fıransız değil Fransız olmalı, küçük bir yazım hatası var.. Yazını dikkatlice okuduğumu belirtmek istedim...
Ayrıca yazdıklarımı okadar dikkatlice okuman beni onure etti ve bende sen kadar senin yazdıklarına dikkat ediyorum sanırım senin yazındada küçük bir yazım hatası olmuş ... Ama çok küçük ...
İlya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz İlya'in Mesajına Teşekkür Etti.