Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.10.11, 02:05   #61
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Üniversitelerde ki türban yasağı kaldırılmalımıdır ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Nerede örtünün deniyor? Nereyi? Ve neden?

(İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk çeşitli televizyon programlarında bunu detayları ile açıkladıydı.. )

Tüm dinlerin temeli; insanları iyiye, doğruya yöneltmek değil midir?

* * *

Kısadan; "Tanrının Kitabı" filmini izleyin derim.. Hem macera var, hem sürükleyici hemde bazı mesajları veriyor..
Ben örtünün diyor demedim ki. Örtünün diyorsa dedim. Bana ne ki demiş dememiş?

Ben kuralları, çerçevesi olan bir dinin ne kadar yorumlanabileceği hususuna takıldım. Diğer dinlerde de benzeri tartışmalar hep olmuştur, olacaktır. Bizim olayımızı bu kadar abartma nedenimizi anlamlandıramıyorum.

Artık üçüncü dünya ülkesi değiliz. Teknolojiye uyumumuz harikulade. Lakin insanlarımız her geçen gün daha da bir geri gidiyor. Bu konuda yapacak onca şey varken takıldığımız konunun din olması can sıkıcı.

Din insanın özgürlüğünü kısıtlar, toplumların ilerlemesini engeller. Tamam, hemen saldırmayın. Din değil de, yobazlar diyelim. Biz de bu yobazlar ülkesinde bir genç kızın seçimini tartışıp kendimizi çarkın parçası yapıyoruz.

Güzel tanrım, güzel bahşetmiş her şeyiyle dünyayı. Yaşanır ve ferah olsun diye de akıl vermiş. Vermeseymiş, maymundan farkımız olmazdı, değil mi? Biz ne yapıyoruz peki? Yerden bir parça kağıdı alıp geri dönüşüm kutusuna atmıyoruz ama bir genç kız kapandı diye memleketi çalkalıyoruz. Kimi gerici diyor, kimi namuslu. Sanki birinin demesiyle kurtuluyor namusu da, diğerinin dediğiyle yıkılıyor Cumhuriyet.
Emilio Santos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Emilio Santos'in Mesajına Teşekkür Etti.