Tekil Mesaj gösterimi
Eski 15.10.11, 15:02   #73
Hobelf
Tam Üye

Hobelf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 19
Ettiği Teşekkür: 983
Aldığı Teşekkür: 1561
Rep Derecesi : Hobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmedeHobelf muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Üniversitelerde ki türban yasağı kaldırılmalı mıdır ?

Kutsal ya da sosyal ve kültürel değerlerin her hangi bir siyasi amaç için kullanılmasına ben de son derece karşıyım.. Hepimiz şuyuz buyuz meselelerini hatırlatarak aslında sahip çıkmamız gereken çok daha önemli ve değerli şeylerin olduğunu dile getirmek istiyorum..

Yoksa eğitim görmemiş kesim ya da kırsal kesimde ki anadolu insanımız türban meselesini tam anlamıyla idrak edemez ve bizim bakabildiğimiz açıdan bakamaz çünkü çoğu nenelerimiz yıllardan beri dışarı çıkarken bir yemeni alıp öyle dışarı çıktı şimdi o yemeninin tamamen karşısında durmak daha çok kaybettirir diye düşünüyorum ..

Din ve devlet işleri ayrı olmalı ve bu sadece bir görüş için değil her görüşte böyle olmalı ki Atatürk'ümüzün devrimlerini ezdirmemiş ve ilkelerinden de sapmamış olalım.. Eğer bir partinin türbanı sahiplenmesi siyasi bir yapıya dönüşüyor ise yasak yanlısı olmak doğrudur ama gerçekten geleneksel kapalılarımızı da kucaklamalıyız..

Bir diğer taraftan şu da var yasaklansın demek de artık siyasal bir durum yasaklanmasın demek de.. İşin içinden çıkmak zor bu yüzden gerçekten tartışmalar uzar gider.. Yoruma açık ve başka bir konuya dalışlara da müsait bir konu olduğu için çok fazla da uzatılmasından yana değilim kastım site üyelerinden ziyade gündemdir ..