Tekil Mesaj gösterimi
Eski 03.11.11, 00:05   #4
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'de böyle bir kitap var!

Alıntı:
Bahçe, cennetin en yüksek tabakasına benzemişti. Bütün mucizeler gösterilmiş, her taraf mehtabın aydınlığı ile mukayese edilemeyecek derecede nurlandırılmıştı. Altın kandiller asılmış, mumlar dikilmiş, her bölgeye buhurlar yakılıp salınmıştı. Mumlardan bazıları kaplumbağaların sırtındaydı, uşaklar; kuytu yerlerde, ağaçlık kısımlarda bir tehlike doğmaması için pür dikkat kesilmişlerdi, kaplumbağalar hareket ettikçe, onlar ile birlikte harekete geçiyorlardı.

"Cennetin en yüksek tabakası" ile ilgili bu paragrafı sadece örnek olarak alayım...

Tasvir güzelde, bu tabakanın bu şekilde olduğu ile ilgili bilginin kaynağını merak ettim en azından.

Cennette ayrıca kaplumbağalara şamdan muameleside yapılıyor muymuş?..

Okumadığım birşey için yorum yapmam... Okuduğum şeyde de biraz olsun ayakları yere basan şeyler görmek isterim.

Tabi bu beni bağlar...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla