Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.11.11, 13:40   #222
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127783
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Bugün Bayram

Bugün bayram ve ben bugün biraz daha büyüdüğümü çok iyi anladım.

9 yaşımda başladığım mezarlık ziyaretleri tek rakamla sınırlıyken, bugün o rakamın ne kadar çoğaldığının bilincine varmak canımı sıktığı kadar üzdü de. Meğer hayatımdan ne kadar çok insan kaybetmişim. Bu yaşımda rakam bu kadarsa, daha ileride ne kadar olacağını düşünmek beni hem rahatsız ediyor, hem de ürkütüyor.

Ufakken etrafımda ölen insanlar olduğunu duyduğumda insanların acılarına ortak olamıyor, onlar gibi üzülemiyordum. Tanımıyordum o duyguyu. Sonra esas acıyla ben tanıştım, 9 yaşımdaydım. O küçücük yaşımda bile ailemin en önemli fertlerinden birini kaybetmenin acısını bugün hala kelimelerle anlatmak mümkün değil. Hele ki her geçen gün büyüdüğünüzde, etrafınızda eksiksiz bir aile gördüğünüzde o acınız kıskançlığa bile bürünüyor, neden benim yok, diye.

Biraz daha büyüdüğümde ya bir akrabamızın, ya da bir arkadaşımın aile bireylerinden birinin ölümü ile yakınları kadar olmasa da, onlarla birlikte üzüldüm… Ama hiçbirinin üzüntüsü içime çok fazla işlemedi. Ufakken yaşamıştım ben o ‘esas’ üzüntüyü, onun üzerine çıkabilen bir üzüntü yok ki.

Bugün mezarlıkta tam 10 kişiyi ziyaret ettik…

Rakam benim için çok fazla. Akrabalık derecesi sadece iki kişi var, diğerleri bir akraba kadar yakın olan tanıdıklarımız. Beni ufaklığımdan beri tanıyan kişiler. Hepsini de çok iyi insanlar olarak hatırlarım. Ölünün arkasından kötü konuşulmaz, onun için öyle diyorsun, demeyin sakın, inanın onlar sahiden çok iyi insanlardı.

Ziyaret ettiğimiz 10 kişinin yanına sıkıştırdığımız bir sürü tanımadığım, hepsi çoğunlukla 20 li yaşlarında olan genç insanları ziyaret ettik, şehitlerimizi.

Bayramlar bana artık hüzün veriyor. Farkındayım, yaşlanıyorum

Bayramınız kutlu olsun. Senin de babacığım…
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.