Tekil Mesaj gösterimi
Eski 10.11.11, 17:04   #92
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: 10 Kasım 1938 - Seni Unutmadık, Unutturmayacağız

73 yıl önce hayata gözlerini yummuş ve sadece fotoğraflarına bakmakla yetindiğimiz, bize anlatıldığı ya da okuduklarımızdan öğrendiğimiz kadarıyla bildiğimiz birine insan ne kadar hayran olur? Hani görmeden birini sever misiniz derler ya bana anlatıldığı o ilk günden beri içimde nasıl bir sevgi olduğunu tarif edemem. Her 10 Kasımda sirenler çaldığında sanki 1938 yılında yaşıyormuş gibi ve sanki o haberi o an almış gibi hissedişim... Atatürk hakkındaki yazıları okurken, fotoğraflarına bakarken ya da izlediğim belgesellerde gözlerim kızarana kadar ağladığımda hep bir tek şey istiyordum. İmkansız da olsa bir kez olsun yüzünü görebilmek. Hiç değilse rüyada...

Ve ilk kez geçen hafta rüyamda gördüm. Yüzünü göremedim, sesini duyamadım belki ama peşinden gittiğim adamın O olduğunu bilerek arkasından gittim. Saçları taralı takım elbiseliydi. Koşuyordu. Tarihi eserlere, değerlere yapılan saldırılardan dolayı oraya doğru gidiyordu. Ve ben de arkasından koşuyordum...

Kısacıktı rüyam ama uyandığımda hem mutluydum hem de gözümden yaşlar süzülüyordu.

Yine gel Atam rüyama ben yine senin peşinde olacağım. Sadece rüyada değil gerçek hayatta da senin peşinden, git dediğin yoldan gideceğim. Ancak bu kez yalnız değil, yeni nesilleri emanet ettiğin öğretmenlerinden biri olarak seni anlayan, bilen, tanıyan nesiller yetiştirerek izinden gideceğim, gideceğiz...