Tekil Mesaj gösterimi
Eski 13.11.11, 17:52   #22
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75963
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: İntihar ve İntihar İstatistikleri

Öncelikle ilk iletimde de yetersizliğime ve bilgisizliğime genel anlamda vurgu yaptığımı belirtir ve yazdıklarımın sadece kendi fikirlerim ve olaya bakışım olduğunun altını çizerim.

Ne sana akıl verecek bir hadsizliğe ne de bu yetiye sahip olduğum ukalalığına bulaşmıyorum. Sadece fikirlerini baz alarak kendi görüşlerimi yazmaktayım.

Senden önce Hobelf'in vurgu yaptığı öfke patlamasıyla bir anlık kontrol kaybı sonucu oluşan girişim ve bunun neticesinde gelen intihar eylemi ile senin yazmakta oldukların bence çok farklı...

Hobelf'n vurguladığı olayda önceden bir plan program yoktur ve bu bir kurtuluş yolu olarak o kişinin aklına o ana kadar belkide hiç gelmemiştir. Bir anlık öfke nöbeti, kontrol kaybı, ruhsal çöküş, dibe vuruş veya adı herneyse işte anlık bir kararın neticesidir.

Oysa senin açtığın pencerede ölüm hep bir alternatif gibi durmakta... İş bu boyutta olunca işin içine çok başka etkenlerde dahil olmakta. En azından böyle bir alternatifi kafasına sokmuşsa insan hayata karşı mücadale gücünde önemli bir silahını yani mücadele gücünü yitirmiştir. En ufak bir başarısızlık veya moral bozukluğunda kolay olan bir yöntem vardır kendince elinin altında. 2 metre urgan, bir tabure ve bir tavan. mücadeleyle ne uğraşacak ki?

Ötenazi ile intihar eylemi sonuç olarak kişinin kendi iradesiyle varılan sonuç gibi gözüksede aslında çok ama çok farklı şeylerdir. Birinde her türlü bilimsel yolu bitirmiş ve geri dönüşün mümkün olmadığı bir durumda kendi iradenle aldığın bir karar, diğerinde ise ayağının her tökezlemesinde kalkıp yola devam etmek yerine hemen oradaki çukura girip yok olmayı düşünen bilinçsiz bir irade söz konusudur.

Profesyonel yardımın başarılı olamayacağını söylediğin halde yazının sonlarında çevrende bu durumda olan arkadaşlarına elinden geldiğince yardım ettiğini söylemen ise bence tam bir çelişki.

İşin ilmini almış, araştırmaları ve bilimsel tüm doneleri bir şekilde özümsemiş ve karşısındakine yardım etmek için her türlü donanımı almış birinin yardımı mümkün değil gibi sence... Ama dediğim gibi son paragrafta yardımcı olmaya çalışan hatta ilacını bulmak içinde çabalayan bir "sen" gördüm yazında... Çelişki...

İşi, "intihar edene saygı gösterin" noktasına getirmeye kalkarsak tabi ki saygısızlığa bulaşmamak en mantıklısı. Ama saygı, varolan gerçekleri söylememek değildir...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.