Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.11.11, 18:20   #19
Efruz
Dost Nâzım

Efruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 75
Ettiği Teşekkür: 31839
Aldığı Teşekkür: 10767
Rep Derecesi : Efruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyorEfruz artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Nazım Hikmet Ran (15 Ocak 1902 - 3 Haziran 1963)

Bazıları abartı bulsa da benim bu insana olan hayranlığım bağlılığım çok başka. Her insan kendisiyle konuşur ama ben tutup yatağımın üst kısmında asılı olan Nazım Hikmet resmiyle konuşurum. Siyah beyaz gülümseyen bir resmi hani bileniniz vardır. Odanın neresine geçersem geçeyim gözleri benim üzerimdeymiş gibi geliyor. Ve sürekli sıcacık gülümseyişi. En sinirli olduğum anlarda o resme bakarak konuşuyorum. Bazende geometri sorularını çözemiyorum. "Bak şimdi sana anlatacağım göremediğim yeri göreceğiz" derim, sesli sesli soruyu çözmeye başlarım. Bundan sonra da soru çözülüyor zaten bir şekilde. Geçenlerde okulda bir yanlış anlaşılma yüzünden sertçe azarlanmıştım. Odada volta atıp duruyorum bir yandan da kendi kendime söyleniyorum. Resme döndüm "Ya öyle bakıp bakıp gülme vallahi sinirim bozuk" deyip ardından da yaptığıma oturup gülmüştüm
İyi ki var..

Bırak olmasın mezar taşımız,
bir okul bahçesine gömsünler bizi
çocuklar koşsun üzerimizde.

Efruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.