Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.11.11, 20:56   #39
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Yaptığım alıntı yukarıda ve tamamen sizin yazdığınız sözlerdir. En azından orada "Dünya medyasından" diye bir ibare yoktu.

Çıkardığım mananın ise aşırı zorlamayla olduğu kısmında haklı olabilirsin belki. Ama paragrafın devamını yazmaya kalkan çok kişinin varacağı noktayı ben kestirmeden yazdım sadece.

2. Dünya savaşının çıkış nedenini bir tek "Yahudi düşmanlığına" bağlamak abesle iştigaldir tabi. Ama Sonuç olarak bu da o savaşın en önemli ayrınıtısı olmuştur. İlk iletinde belirttiğin Rus kayıpları, Almanya'nın yayılmacı politkası, kuruyan sömürge kaynakları nedeniyle girilen ekonomik zorluklar, aşırı milliyetçi akımlar, Diktatörlerin bitmeyen ihtirasları vb. detaylar hep bu "soykırım"ın gölgesinde kalmıştır...

Resimlerdeki yahudiler konusunda ise söylenecek pek birşey yok. İçimizden çıkan ve hala çıkmakta olan Çerkez Ethemleri bizde gördük ve görüyoruz...

Yaptığınız alıntı benim sözlerim evet ona bir şey demiyorum, üzüldüğüm nokta benim sözlerimden böyle bir manayı çıkarmanız. Bu yüzden "aşırı zorlama olur" dedim. Hala da ısrarcıyım benim sözlerimden öyle bir mana çıkarmanın zorlama olacağı konusunda.

Daha bir çok resim de mevcuttur aslına bakarsanız. Kitapta Hitler'in ordusunda 150.000 yahudi asker olduğundan bahseder.

Almanya'yı bu savaşa zorlayan ve getiren koşulları biraz daha detaylı incelersek, hiç de zannetmediğimiz kişilerin savaşı çıkardığını görürüz...