Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.11.11, 00:36   #52
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Filistinde yapılanları onaylamak mümkün değil elbette.

Ama filistinde yapılanlarla 2. Dünya savaşında yapılanlarıda kıyaslamak ve aynı potada eritmeye kalkışmak ne derece doğru?

"kendi yaptıklarını haklı göstermek için kullandıkları"

Cümle bu. Şimdi ben burada nerede yahudilere yapılanları savunuyorum gerçekten anlamıyorum. Bunu bana anlatır mısınız ?

Çünkü bu cümlede anlatılan fikir şu ; yahudilere yapılan bir soykırım var ve o soykırımı bahane ederek, şu an yaptıkları soykırımı kendileri ve dünya basını görmezden geliyor. Evet burada anlatılan sadece bu. Buradan başka fikir çıkarmak gerçekten takdire şayan. Çünkü orada kullanılan tek bir özne var o da ; "Onlar" yani gizli özne.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster
Karagöz...

O karartılmış cümlede belirtilen şeylerin ne olduğunun açıklaması istenmekte herhalde...

Ben senin yazılarında İsrail'in neler yaptığıyla ilgili bir detay göremedim, Filistinlilere...

Kalın fontlarla yazılan cümlede belirttiğimin ne olduğu gayet açık yukarıda da söyledim. Şu an yaptıkları soykırıma uğradıkları soykırımı bahane gösteriyorlar. Yani soykırıma uğramaları, soykırım yapmaları konusunda onlara hak tanıyormuş gibi davranıyorlar.

Burada ne soykırımı övme ne de inkar etme mevcut. İsrail'in neler yaptığını yazılarımda saymadım. Sadece yaptıklarından dem vurdum o kadar. Herhalde İsrail'in yaptıklarını, canlı canlı izlediğiniz halde inkar etmeyeceksiniz ?