Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.11.11, 02:17   #57
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Holokost - Yahudi Soykırımı

Çok renkli bir yazı olmuş.

Kaynak olarak gösterdiğin kitaptan bir tespit...

Alıntı:
Prof. Rigg, dönemin Nazi yasalarının, aileden tamamen veya kısmen Yahudi olanların askere alınmalarına engeller getirdiğini, buna karşın yaklaşık 60 bin askerin anne veya babasının, 90 bin askerin de büyükanne veya büyükbabasının Yahudi olduğunu, bu askerlerin tümünün düzenli orduda (Wehrmacht) görev yaptıklarını belirtiyor
"Hitler'in Yahudi askerleri" kitabının yazarı profeserün anlattığına göre bu askerlerin yahudilik oranları %25, %50 gibi değerlendiriliyor ve "Mischling" terimi kullanılıyor. Almacasının tam Türkçe karşılığı "Melez veya kırma" oluyor...

Ayrıca...

Alıntı:
"Bu Yahudi askerler, orduda görev yapmaktan rahatsızlık duymuyorlardı, orduya hizmet ederlerse, Naziler'in kendilerine veya ailelerine zarar vermeyeceğini sanıyorlardı'' diyor Prof. Rigg...
Askere alınış şekilleri ve soyağaçlarının (yani ne kadar kırılmış olduklarının) dökümünüde kitapta vermiş. İçlerinde aileden gelen veya tamamen Yahudi olan kimse yok.

Ekstra bir bilgi olarakta, bunların Alman ordusunda neyin korkusuyla görev yaptıklarını vermiş...

Kaynak bu... 6 senelik bir araştırmanın ürünü olduğunu söylediğine göre profesör, içindekilerin doğruluğu konusunda söyleyecek bir lafım yok...

150 bin sayısıda tam olarak neyi ifade ediyor zaten kitapta belirtilmiş... Ve bunların genel olarak neden o orduda hizmette bulunduğuda söylenmiş...

Bittim ben...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.