Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.11.11, 02:19   #1
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Barbaros Hayrettin Paşa'nın Sancağı

Barbaros Hayreddin Paşa’nın, Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nde bulunan sancağının en üstünde “Allah’tan bir yardım ve yakın bir fetih vardır. (Ya Muhammed) Mü’minlere müjde ver” (Saff Suresi 13.) ayet-i kerimesi bulunmaktadır. (Üstte)

Ortasında bulunan kılıç ise Zülfikar’dır. Zülfikar, Hz. Muhammed (S.A.V)’in damadı ve evliyaların pîri olan Hz. Ali’nin çatal şeklindeki meşhur kılıcının adıdır.

Hayreddin Paşa’nın sancağında, Zülfikar’ın yanındaki “beyaz el” ise “Pençe-i Âl-i Aba”yı yani Hazreti Muhammed (S.A.V.), kızı Hz. Fatma (r.a.), damadı Hz. Ali (r.a.) ile torunları Hz. Hasan (r.a.) ve Hz. Hüseyin (r.a.) olmak üzere 5 kişiyi temsil eder.

Sancağın dört köşesinde, 4 Büyük Halifenin ; Hz. Ebubekir, Hz. Osman, Hz. Ömer ve Hz. Ali’nin mübarek isimleri bulunmaktadır.

Sancağın alt ortasındaki iç içe iki üçgenden oluşan yıldız şeklindeki Hz. Süleyman (A.S.)’ın mührü ise geçmişte yaygın olarak kullanılan ve Mühr-ü Süleyman olarak bilinen Rahmani bir simgedir.

Not: Üstteki anlatım alıntıdır.

Sadece şuna dikkat çekmek istemiştim. Bu sancağı görüp de ortasındaki 6 köşeli yıldıza (heksagram) bakanlar ve aynısının İsrail Bayrağı'nda olduğunu bilenler bu işareti Siyonistliğin alameti saymaktalar ve bu yönde zırvaları internet ortamında sayıklamaktalar. Birazcık araştırsalar, internette Davut Yıldızı'nın eski Türkler yani Orta Asya Türkler'i tarafından ve sonraki nesiller boyunca sıklıkla kullanıldığını görecekler. Siyonizm ile alakalı bir iki kitap okuyan, bir iki belgesel seyreden ya da hiç kitap okumadan seyretmeden gördüğü böyle şeylere itibar edenleri elbette ki ciddiye almak doğru olmaz. Ancak bu türden zırvalıklara izin veren (eğitim eksikliğiyle) devlete ne demek lazım. Avrupa'nın rönesansını reformunu anlatırken, yanında biraz da kendi topraklarında yaşamış olduğun rönesans ve reformu, Avrupa'nın yaşadığı rönesans ve reform hareketlerine ne gibi katkılarda bulunduğunu adam gibi anlatsa herhalde bu türden zırvalar internette yayılmaz. Ola ki yayıldı diyelim, kandıracak adam bulamaz. Eğitim şart