Tekil Mesaj gösterimi
Eski 25.11.11, 12:07   #6
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 68
Ettiği Teşekkür: 4360
Aldığı Teşekkür: 9233
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Volkswagen'deki ayrıntı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagoz Mesajı göster

Tarih 26 Mayıs 1938. Adolf Hitler tüm Almanların kullanabileceği ekonomik halk arabaları üretmesi için Alman otomobil Devi, Volkswagen'in temelini atıyor. Resimde de Hitler'e üretilecek yeni otomobilin özellikleri anlatılıyor. Nasıl da mutlu ve heyecanla dinliyor.

Şu ilginçliğe bakın ki, Dünya'da hippilerin ve özgürlükçülerin en çok kullandığı otomobilin, fabrikasının temeli, özgürlükleri kısıtlayıcı faşist bir diktatör tarafından atılıyor Acaba volkswagen ve özgürlük sevdalısı kaç hippi bundan haberdardı Hey gidi günler hey
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagoz Mesajı göster
Dediklerine, anlayabildiğim kadarıyla katılıyorum. Ancak şunu atlamışsın, burda markanın iyiliği, dayanıklığı ya da kötülüğünden ziyade, bir simgeden bahsediyorum. Onu simge haline getirenlerden ve getirdikleri simgeden
Hayvanları koruma derneği kurup, kendine av tüfeğini simge yapmak gibi bir durum bana göre
Ben volkswagen kullanıcısıyım hemde uzun zamandır.Son 3 aracımın hepsi Volkswagendi.Bu noktadan sonra aracı değişirsem ya yine volkswagen alırım yada Audi veya Bmw'ye geçiş yaparım onun dışında bir daha kolay kolay başka aracı kullanmam..

Dünyada bir milyonlarca hayranı olan hatta fanları olup sürekli toplantılar bile yapılan resimdeki namı değer kablumbağa bizim değimimizle tosbağa yada Horbi'nin Rusya'nın soğuk iklimine karşı üretildiğini -50 derecelerde bile kontak basıp çalışabildiğini hemen hemen herkes bilir.

Öncelikle bir markanın kurucusu yada emri verenin kim olduğuna bakıp o markanın iyiliği yada kötülüğünü ortaya koymaz.Ha volkwagen markası el altından neo nazi gruplarını besliyor destek veriyor diye söylersin o zaman eyvallah ama şu aşamada açmış olduğunuz konuya ve fikirlere kesinlikle katılmıyorum ve şiddetle karşı çıkıyorum.Bugün tüm markaların geçmişlerini irdelemeye kalktığınız zaman hiçbirini kullanmayıp hatta kendi bahçenizde meyve sebze ekmeniz lazım ki onunda tohumlarında mutluka birşey çıkar..
Bana görede rte diktatör ve yerli üretim araba üretilmesini istiyor ve destekliyor şimdi bunu rte destekledi deyip çok iyi kalitede ve uygun fiyata çıkabilecek yerli üretim otomobili kimse almasın mı ??

Ayrıca simge olayına gelince Volkswagen ambleminin neo nazilerin amblemini andıyor yada benziyor diyorsanız bence bir kez daha düşünün derim..