Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.11, 00:38   #14
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 68
Ettiği Teşekkür: 4360
Aldığı Teşekkür: 9233
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Askerlik Tercihini Sana Bıraksalar ? ( ANKET )

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi BuKeT_ Mesajı göster
Bence her Türk erkeği askerliğini yapmalı, şahsen ben erkek olsaydım kesinlikle yapmak isterdim. Bu vatan için bir can versem de çok mu? Konu vatansa gerisi teferruattır.
Biz buna bekara karı boşamak kolay diyoruz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Herkes yapmak ister @BuKeT

Burda önemli olan süre gerçektende ortada büyük eşitsizlik var.. parası olmayanlarında askerlik süresi 9 aya çekilmeli.. vicdani ret yasası çıkarılmalı askere gitmek istemeyen arkadaşlarımızda askere gitmek yerine devletin herhangi bir kurumunda maaşlı olarak zorunlu hizmet yapmalıdır(tabi askerlerede cuzi miktarda maaş verilmelidir)

Ortaçağ zihniyetinden kurtulmak gerekiyor kısacası...
Böyle bir yasa çıkarsa kim gitmek ister askere ? Profesyonel ordu diyeceksin peki askerlik kaç yaşına kadar yapılabilir ki ? Bugün uzman çavuşlar 45 yaşında emekliye ayrılıyorlar ve emeklilik maaşı için 60 yaşını bekliyorlar..Soruyorum 45 yaşından sonra mesleği askerlik olan biri nerede ne iş yapabilir ? Bunların hepsini delet memuru yapsak desek mevcut zamanda 50.000 cıvarında olan uzamanları bır yere yerleştıremeyen devlet 200-300bın profsonel askeri 45 yaşından sonra nereye yerleştirebilir ? Hadi emekli maaşı bağlansın desek 80 yaşına kadar yaşayan birine 35 sene maaş verecek kadar zengin bir ülkemiyiz ??

Vallahi kimse gazel okumasın lafla peynir gibisi yürümez iş ciddiye varınca herkes kaçmak için can atar.Askerlik kutsal bir kurumdur ama kısa dönem ama uzun dönem isterse bedelli olsun.o kamufulaj giyilmeli o dandik postallar ayakları yara yapmalıdır.Ama Şuanki bedelli tam bir neyse forumkuralı diyeyim anlarsanız....

Özetle vicdanı ret hakkı herkesin var ve cezasıda vatandaşlıktan cıkarılmaktır. O yüzden isteyen herkes kullanabilir ama yalaah başka ülkeye gidip yaşasınlar