Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.11, 03:43   #16
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Askerlik Tercihini Sana Bıraksalar ? ( ANKET )

Emin ol @Martineagle vicdani ret yasası çıkmış olsaydı en azından isteyen askere gitmiş olacaktı istemeyen ise devlete hizmet ederek kendi ülkesi için faydası olabilirdi.. bu ülkeye bu görevi gönlü ile yapacak insan lazım.. tabi bu bir süre geçerli olmalı sonra paralı askerlik dönemine tamamen geçilmelidir bunu destekliyorum..

Vicdani ret'i bu yüzden savunuyorum..

İstemeyeni özgürlüğünden alıkoymak insanlık suçudur.. o çocuk ki askere gitmiyorsa zorla oradada bu görevi sevmesi beklenemez aldığı psikolojik darbelere dayanamazsa intihar yada cinayete kadar gidebilir sonu.. (neden askerlerin ölümüne intihar yazılmaz? bunu düşündünüzmü? ve hiç intihar eden bir asker haberi duydunuzmu?) bitirdiğinde ise vatanından hatta kendi askerinden bile nefret edecek seviyeye gelirki buda iyi birşey değildir.. savaş olduğunda o çocuk askere gidermi?? hiç sanmıyorum...

Kimse askere gitmezse dersen orda devletin teşvik için devreye girmesi gerekir mesela askerlik yapanlar 10 sene erken emeklilik hakkı kazanabilirler bunun gibi teşvikler gerekir...

Bunlar kısa süreliğine etkin olması lazım sonrasında profosyonel askerlik.. hayatında 2 mermi atamamış insanları doyuran böylelikle askerden terhis eden devletin emin ol onlara harcayacağı parayı pro askerliğe harcasa vereceği bütçe doyurdukları askercik(!) lerinin masrafının beşte biri bile etmez..

Sonuçta vicdani ret şu anlık mümkün değil.. ama emin olduğum tek bir şey var.. bu mesleğin kutsallığı para ile ölçülemez ve büyüklerimiz sağolsun(!) askerliğide satın alınabilir hale getirdiler..

Vicdani retçilerin bedelli askerlik yapanlardan daha dürüst olduklarını düşünüyorum bunlada noktayı koyayım..

Son olarak...

şu blogu baştan sona okumanızı öneririm...

http://askerleranlatiyor.blogspot.com/

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.