Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.11, 10:42   #18
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Askerlik Tercihini Sana Bıraksalar ? ( ANKET )

Sevgili Serseri...

18 ay acemi birliğinde yaptım askerliğimi ve her 3 ayda bir yaklaşık 500 acemi asker geçti olduğum bölükte...

Verdiğin linke ve orada yazılanların bir kısmına baktım. Ne açık bir isim ne de şikayet edilmiş bir olaya rastlayamadım...

Verdiğin kaynağın tamamen maksatlı oluşturulan bir blogtan başka birşey olmadığını düşünmekteyim...

Şu anda yaşadığımız çevredeki insanlara bir bakalım ve çevremizde ne kadar pislik görüyorsak o asker ocağında da o kadarını mutlaka buluruz. Yapılan kötü muamelelerin varlığını inkar edecek kadar kör değilim ama bu şekilde abartılmasını doğru bulmuyorum.

Dedim ya!.. Şu anda çevremizde ne kadar pislik yaşıyorsa orada da o kadarı var diye... Ama orada da azımsanmayacak kadar çok görevini hakkıyla yapan ve insana insan gibi muamele edenler var. Verdiğin sitede okuduğum 3-4 olayda yaşanmış olabilir mutlaka. Ama bu kadar etkisi altında kalıp bloglarda yazacak kadar bilgiye sahip olanların bu uygulamaları şikayet edebilecekleri ve haklarını arayabilecekleri pek çok müessesede vardır askeriye içinde.

İstemeyeni özgürlüğünden alıkoymak suçtur demişsin...

Özgür kalabilmek için, bu Dünya'da savaşmanında gerekli olduğunu unutmuş gibisin. Ne kadar kötü, ne kadar acı ve ne kadar insanlık dışıda olsa bu tercih tarihte hep vardı, var ve olacak...

Bazen seçme şansını rafa kaldırmak zorunda olduğumuz durumlar vardır...

Alıntı:
Sonuçta vicdani ret şu anlık mümkün değil.. ama emin olduğum tek bir şey var.. bu mesleğin kutsallığı para ile ölçülemez ve büyüklerimiz sağolsun(!) askerliğide satın alınabilir hale getirdiler..

Hem kutsal diyorsun, hem özgürlük önünde engel diyorsun, hem de vicdani ret'ten bahsediyorsun...

Eğer profesyonellik mümkün değilse ve mecburi hizmet olarak kalacaksa askerlik bu ülkenin vatandaşı olan herkese mecbur olmalıdır. Bu borcu ödemek için yerine, ne vicdan ne de para konulmalıdır.

Reddedenler vicdanlı, parası olanlar haklı...

Bu vazifeyi yerine getirenler ise enayi!..

Eşitlik neresinde?..

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.