Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.11, 15:13   #19
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1428
Ettiği Teşekkür: 29582
Aldığı Teşekkür: 32374
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Askerlik Tercihini Sana Bıraksalar ? ( ANKET )

Evet askerlik kutsaldır diyorum ama bu kutsal kavramın üstüne para ödenipde geçilmesini kabul edemiyorum..çünkü para ödeyerek bunu satın alabilir hale getiriyoruz..

Askerlik hizmeti o kadar kutsaldırki bu kavrama dahil olan insanların bu kavramın şerefine,onuruna sahip olması gerektiğini,askerliğini nefret ederek değil severek yapması gerektiğini düşünüyorum yani bu hizmeti hakkıyla yapanların ellerinde olmasını isterim bu yüzden vicdani ret olmalıdır bu yüzden askerlik zorunlu olmaktan kalkmalıdır..

İnsanlar kendi iradesiyle askere gitme şerefine nail olmalıdırlar..böylece hem özgürlük kavramına bir leke gelmemiş olur hemde askerlik hizmetinden birşey eksilmemiş olur..

Verdiğim blogda yazılanların doğruluğu tartışılabilir ama doğru olma olasılığı maalesef çok fazladır 15 aylık yaptığım askerlik hizmetimde bile kendi gözümle görmediğim ama duyunca kanımı donduran bir haber almıştım ki bunu hiç unutamadım..

Şikayet kısmına gelince.. o şikayetler işin "görünür" kısmı hani dostlar alışverişte görsün hesabı.. kendi başına bu blogda yazılanlardan biri gelse şikayet etsen senmisin şikayet eden? deyip seni birliği bozmakla suçlayabiliyorlar..sonucu söylememe gerek yok heralde^^

Savaştan iğrendirici bir biçimde nefret etmeme rağmen size katılıyorum ama savaşın tarzı bile artık değişmiş durumda.. eskiden insan gücü ile yapılan savaş şu an teknoloji gücü ile yapılıyor bizim insan gücümüz ne kadar çok olursa olsun teknoloji gücümüz olmadıkça bu yapılanların hiçbiri bir işe yaramaz.. hoş o insan gücü denilen kalabalıkta sadece 2-3 mermi atan kesimlerden oluşuyorya.. düşünün yani onu bile doğru dürüst yapamayan bir TSK var bir devlet var karşımızda..(Milyonlarca mazot parası,atılan yemekler,boş boş yapılan denetleme saçmalıkları ve gösterişi oldukça seven bir zihniyet?? askere 2-3 kurşunu bile çok görüyor..)

Kendimi tutamadım mazur görün
Ama cidden içimizde bulunduğumuz durum sandığımızdan çok kötü.. bu yüzden zorunlu askerlik gibi faşizan bir uygulamanın artık sona ermesi taraftarıyım.. bunun ne zaman ve ne şekilde olacağını kestirmek zor.. ama olmakda zorundadır.. aksi takdirde bu millet kendi askerinden bile nefret edecek duruma gelebilir..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.