Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.11, 19:06   #21
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 68
Ettiği Teşekkür: 4360
Aldığı Teşekkür: 9233
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Askerlik Tercihini Sana Bıraksalar ? ( ANKET )

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Emin ol @Martineagle vicdani ret yasası çıkmış olsaydı en azından isteyen askere gitmiş olacaktı istemeyen ise devlete hizmet ederek kendi ülkesi için faydası olabilirdi.. bu ülkeye bu görevi gönlü ile yapacak insan lazım.. tabi bu bir süre geçerli olmalı sonra paralı askerlik dönemine tamamen geçilmelidir bunu destekliyorum..

Vicdani ret'i bu yüzden savunuyorum..
Bende Vicdanı ret yasası gibi bir madde olduğu sürece kimse tamam ben gidip aslanlar gibi askerliğimi yaparım demez diyorum.Evet 14-15 yaşındaki gençlere söylesen hepsi Vatn Millet Sakarya der ama yaş 19'a gelince hadi askere git bakalım dediklerinde kim gitmek ister ki ? 100 kişide 1 kişi çıkar...

Verdiğin blokları okumadım çünkü gerek duymuyorum böyle birşey kendi gözlerimle görüp yaşadığım yerin nasıl olduğunu gayet iyi biliyorum.Yazılıp çizilenlerde doğruda olabilir yalanda çokta umrumda değil açıkcası..İntihar eden yokmu mutlaka vardır.Peki çevrende o kadar insan gidiyor askere hiç intihar eden yada yaralanan var mı gerçekten ? Hayır öyle bir yazmışsın ki sanki intihar edenlerin oranı %10%20 gibi rakamlar gibime geldi...Ama şahit olduğum bir şey var silahın yanlışlıkla ateş aldığını biliyorum...

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Banemin Mesajı göster

Hem kutsal diyorsun, hem özgürlük önünde engel diyorsun, hem de vicdani ret'ten bahsediyorsun...

Eğer profesyonellik mümkün değilse ve mecburi hizmet olarak kalacaksa askerlik bu ülkenin vatandaşı olan herkese mecbur olmalıdır. Bu borcu ödemek için yerine, ne vicdan ne de para konulmalıdır.

Reddedenler vicdanlı, parası olanlar haklı...

Bu vazifeyi yerine getirenler ise enayi!..

Eşitlik neresinde?..

Sevgili Banemin yazdıklarının bir kısmını sildim sadece yukarıdaki yazdıklarını alıntı yapıyorum ama bu sana katılmadığımdan değil sadece konu içinde kalabalık yapmasın diye yazdıklarına noktasına virgülüne kadar katılıyorum ve imza atıyorum teşekkürler

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Askerlik hizmeti o kadar kutsaldırki bu kavrama dahil olan insanların bu kavramın şerefine,onuruna sahip olması gerektiğini,askerliğini nefret ederek değil severek yapması gerektiğini düşünüyorum yani bu hizmeti hakkıyla yapanların ellerinde olmasını isterim bu yüzden vicdani ret olmalıdır bu yüzden askerlik zorunlu olmaktan kalkmalıdır..
Zaten sıkıntı burada değilmi ? Bir kişinin askerliği rahat bir şekilde yapabilmesi için emrinde olduğu uzman ve başçavuşların karakterlerine bağlı.Askere küfür edip vuran tipleri ayıklamak lazım ama oda zor tabiki..Ama bu tiplerinde çok fazla olduğunu düşünmüyorum..