Tekil Mesaj gösterimi
Eski 30.11.11, 20:08   #22
SerseriGezgin
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1429
Ettiği Teşekkür: 29585
Aldığı Teşekkür: 32394
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Askerlik Tercihini Sana Bıraksalar ? ( ANKET )

Emin olabilirsin @MartinEagle

Askeriyede yaşananların binde birini basında göremezsin..söylediğin rakamlara kadar yakındır veya değildir bunu bilemem..

Vicdani ret çıkmış olsaydı ve çoğunluk gitmez diyorsunuz..

Devlet sandığınız kadar aciz değil üstelik bugünden itibaren profosyonel askerliğe geçilsin çok güzel şeyler olur hem işsizlik sorununa kökten halletmiş olunacak hemde bütçe hafifleyecek.. ama yapmazlar işte askerlik gibi kutsallığı kullanırlar leşyiyiciler gibi üzerine üşüşürler para ödettirerek kasalarını doldururlar.. parası olmayanları ise zekasını sömürürler onu ezerler sürekli.. yetmedi bu kavramı siyasette bir oy aracı haline getirirler(daha sayayımmı?)
sonuç?? askerlikten çıkan birey bastırılmış olur ondan sonra o bireyin ne topluma faydası vardır nede milletine faydası vardır.. potansiyel katiller kazandırıyorlar bu topluma..ister inanın ister inanmayın..

Bir tek şey hakkında kesin eminim.. askere gitmeden önce vatanını milletini seven birey askerden geldikten sonra asker yada vatan kelimesini duydumu bildiği küfürleri ard arda sıralıyor..

Yaşandıktan sonra gelinen ruh durumu ise maalesef kalıcı oluyor..

Kendimden bahsedeceğim maruz görürseniz..

O yıllarda bazen iyi bazen kötü zamanlarımda oldu en kötü zamanım 3 haftalık yediğim hapis cezasıydı sebebini söylesem bana gülersiniz 4 mermi yüzündendi sebeb..

Gitmeden önce çok sosyaldim şimdi ise antisosyal bir kimliğe büründüm.. önceden mevlana modundaydım "gel ne olursan ol gel" diyordum şimdi ise "benden uzak tanrıya yakın ol diyorum"(3 haftaydı zaten beni değiştiren)

"Kanımı donduran olay" dediğim haber ise bir askerin daha önceden üzeri işaretlenmiş olan bir personel mayının üstüne kahkahalar atarak koşmuş akabinde herkesin bağırışları arasında mayına basıp kafasına gelen şarapnel ile feci şekilde öldüğüne dair bir haberdir..

Sonuçta
Askerlik bu yüzden her babayiğidin yapabileceği birşey değil.. olamazda. Çünkü askerlik birşey getirmiyor tam tersi çok şey götürüyor.. zamanınızı,kendinizi,sizi siz yapan herşeyinizi.. ya deliriyorsunuz yada pısırıklaşıyorsunuz..zaman olayına hiç değinmiyorum bile..

Kimse askere gitmez diye korkmayın..

Demokraside çareler tükenmez arkadaşlar.. ha baştakiler buna yanaşırmı derseniz?? işlerine gelmez ellerinde bir koz olarak kullanacaklar taaki bu millet ne zaman uyanırsa...

Buda bu konu hakkında son mesajım olmasını diliyorum..

Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.