Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.12.11, 00:11   #6
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir Blog Yazısı - Atatürk Öldürüldü mü?

Alıntı:
bir bakıma masonluk localarına ve siyonizm'in ekmeğinede yağ sürmüş olamazmı?(yinede olması gereken devrimlerdi diye düşünüyorum keşke atamız bir 20 sene daha yaşayabilseydi çok şey değişirdi o zaman)

Burda cevabı kendin vermişsin ama ben de şöyle bir şerh edeyim belki bakış açını değiştirir; aşılar da insanları hastalıktan kurtarmak amacıyla bulundu ama bunu insan öldürebilmek için de kullanabiliyoruz. Dolayısıyla burada sorumluluk gelişme ve iyilik amacıyla yeniliği oluşturandan ziyade, onu kullanana aittir. Ya da şu olabilir, bir avukatın yasaları kullanarak müvekkili olduğu katili kurtarması da iyi bir fikir. Sonuçta yasalar insanları korumak ve adaleti sağlamak amacıyla çıkarılan ya da öyle olduğu söylenen hukuki metinleridir, ancak böyle bakınca hiç de adil görünmüyor.

Atatürk mason olsa da benim için hiç bir şey değişmezdi. Yine ona aynı sevgi, saygı ve sadakatle bağlı olurdum. Hilafetle alakalı, hilafeti tekrar geri getirin, yok bilmem ne gibisinden lafları yoktur bunu söyleyen uyduruyordur. Nutuk'u okudum, onun için böyle konuşuyorum.

Nutuk'u okumak istersen günümüz sözcükleriyle anlaşılabilir hale getirilmiş olarak sana Bordo-Beyaz yayınevinin yayımladığı Nutuk'u önerebilirim. "Anlayamıyorum" gibi bir sıkıntı tekrar zuhur etmez kesinlikle.

Öldürülmesi konusuna girmedim, ona girersek ordan çıkamayız. Ayrıca, bu Türk milletinde hissi zaafa yol açar ve devletin başının bile güvende olmadığı bir ülkede kimse güvende olamaz. Bunlar sadece iddiadan ibaret hiç bir ispatı yoktur. Onun için şimdilik aldırmıyorum.