Tekil Mesaj gösterimi
Eski 14.12.11, 11:53   #32
Ilgın
Gerçek Üye

Ilgın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 17
Ettiği Teşekkür: 800
Aldığı Teşekkür: 4167
Rep Derecesi : Ilgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmedeIlgın muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mısır Piramitleri, İnşası, Sırları, İçerisinden Kareler

Mısır'daki Giza piramitleri tam anlamıyla masallaştırılmış söylemlerle doludur. Bu gün nette dolaşan efsanelerin bir çoğu yanlıştır. Eğer gidip gördüyseniz Piramitlerin içinde bir tane bile Mısır hiyegralifi yoktur. Ben, Kefrren Piramidi kapanmadan da içini görmüştüm orada da tek bir yazıt resim yoktur. Keops piramidinin tepe noktasındaki Nekropolde sadece " Kufu" yazısı vardır. Oysa Mısır'lılar her yere hiyegrolif yapan bir ulustu neden piramitlere bunları yapmadılar ilginç bir durum. Ebu Simmel'de Ramsesyum'da örneklerini çokca görürüz.
Giza Piramitleri bir muamma değildir. Ancak içinde bulunduğu tarih itibarı ile bu kadar metrik ve düzenli bir yapı kurmak açısından ayrıcalıklıdır. bazı İnternet bilginleri Mısır'ın Mezarlara resim yapmadığını bile söylemiş. Krallar ve Kraliçeler vadisindeki odalardaki Resim ve yazılara ne denmelidir? Dünya Tarihi açısından böyle muazzam yapılara yine muazzam gizemler üretilmesi normaldir. Giza ve diğer yerlerdeki tüm piramitler Gücün ve iktidarın göstergeleridir. Ben o kadar abarttığım piramitleri görünce çokta anormal olmadıklarının farkına vardım. Mısır'da uzunca bir süre görev yaptım bu yüzden her yeri görmek nasip oldu. Antik Mısır sevenler için gidilip görülesi bir yerdir.