Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.12.11, 01:27   #14
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dirdir Mesajı göster
Tüm dinler kendi ktapları üzerine kuruludur..Kurallar yasaklar ibadetler yaşam biçimlerinden bahsedilir. İnsani vicdani katı yumuşak bir sürü yönlendirme vardır. İnanırsın ibadetini yaparsın olur biter.. Dinin amacı budur. Gelişim ise çok farklıdır sonu yoktur. Dini bir yönetim biçimi olarak görenler ki özellikle islamiyet için söylüyorum kuranda bahsedilen kurallara saplanıp kalırlar.Ötesi yoktur.

Yaptıkları şey aslında islamiyeti kendilerine göre geliştiriyorlar. Örnek: Faiz haramdır...açık ve net... Ama bunlar adına kar payı der...düzene ayak uyduruverirler.

Sevgili Dırdır, biz de din ile gelişme arasında organik bir bağın olmadığını söylüyoruz lakin siz, İslam'ın gelişmeye engel olduğunu direk olarak söylemişsiniz. Bu tespitiniz hatalı ve yanlıştır. Hatalı ve yanlış bir tespit yapmadığınıza ihtimal dahi vermiyorum, fakat hala aynı yanlışta ısrarcasınız, siz mevcut hükümetin uygulamalarını kendilerine dinci dedikleri ya da onları öyle gördüğünüz için, din zannediyorsunuz ve siyasi yorum yapıyorsunuz. Gelişim ne siyasidir, ne de dinidir, gelişim tamamen bilimseldir ve ekonomiye dayalıdır yani çalışmaya, üretmeye. Şimdi tekrar soruyorum bütün bunları nasıl dinle ilişkilendirebiliyorsunuz ? Aklım hafsalam almıyor.