Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.12.11, 01:49   #15
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Üstelik bu söylediğinizle kendinizle çelişmektesiniz. Şöyle ki ; hem bunları uygulayan ülke olmadığını söylemektesiniz yani dini gerekleri ve emirleri, hem de dinin gelişmeyi engellediğini söylemektesiniz. Bu bir çelişkidir. Dini uygulamadığı için gelişemiyorsa "ki sizin iddianız" (Gelişmenin din ile alakası yoktur çünkü.) bunun müsebbibi nasıl oluyor da din oluyor ?

Bu cümlemde bir çelişki yok. Söylemek istediğimi kararttığım kısımda ne kadar güzel özetlemişsin. Hoşgörü, sevgi, barış, ilim ve bilim ile (dinimizin de öngördüğü gibi) yönetilen bir ülkenin daha refah bir ülke olacağını savunuyorum. Ama maalesef günümüzde ne bizim ülkemizde, ne de diğer müslüman ülkelerde gerektiği gibi bir uygulama yok. Sen istediğin kadar kafanı çalıştır, üret ancak havanda su döversin din gerçek şekilde anlatılıp, kişilerin kafasına sokulmadıkça.

Birkaç mesaj geride bir arkadaşımız ne kadar güzel yazmış: Din, gelişmeye engel değil; gelişmeye engel olunması için kullanılabilecek en iyi araçtır
. İşte esas olay da budur.

Sultan, neyin çirkin neyin güzel olduğunu idrak edebilecek yaştayım. Ayrıca o cümle bana ait değildi, alıntı yaptım. Elbette burada kimse de kimseye birşeyleri dayatmıyor.

Dinin insana ait olduğunu, devlete ait olmadığını ve devletin dini olma
dığını da çok iyi bilenlerdenim. Karagöz'ün ve senin uslubunu yanlış buldum. Birşeyler söylerken bilgiçlikle olmamalı. Dediğin gibi burada sen kendi fikrini savunursun, ben de kendi fikirlerimi. Ama ders verir nitelikte değil.

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.