Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.12.11, 03:00   #28
Karagöz
Uzman Üye

Karagöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 327
Ettiği Teşekkür: 1986
Aldığı Teşekkür: 8997
Rep Derecesi : Karagöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmedeKaragöz muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dirdir Mesajı göster
Son noktayı ben koyayım... Din gelişmeye engel...Hoşgörü dini diyorsunuz yorumlarda hoşgörüden eser yok..Çelişki işte budur.
Dahasını yazmıyorum

Elle tutulur hiç bir veri ortaya koymadan, din gelişmeye engel der işin içinden çıkarsınız. Ancak bu sizi haklı yapmaz, sadece komik yapar. Ben size gelişmenin bağlantılı olduğu etkenleri saydım. Siz bunlar arasında dini nereye oturttuğunuza cevap bile veremediniz ve hala hoş görüden bahsediyordunuz. Sanırım siz dini savunanların hepsini, ağzına gelen hakareti edebileceğiniz, dine istediğiniz gibi giydirmenize rağmen ses etmeyecek, salak tipler olarak kafanıza nakşetmişsiniz. Kusura bakmayın ama, size gelişmeyi ve büyümeyi iktisadın faktörleriyle kabataslak açıkladım. Buna rağmen hala bilimsel düşündüğünüzü zannedip, dinin gelişmeye engel olduğunu iddia ediyorsunuz. Din kavramı sadece sizin kafanızda engel oluşturmuş sanırım. Anladığım kadarıyla inancınız yok. Madem din gelişmeye engel, bana bugüne kadar ki bilimsel başarılarınızdan bir iki örnek verebilir misiniz ? Mesela ilkokulda yaptığınız fasulye deneylerinin sonuçları gibi ?