Tekil Mesaj gösterimi
Eski 16.12.11, 03:15   #33
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 2490
Ettiği Teşekkür: 88528
Aldığı Teşekkür: 127782
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Din, Gelişmeye Engel mi?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Elle tutulur hiç bir veri ortaya koymadan, din gelişmeye engel der işin içinden çıkarsınız. Ancak bu sizi haklı yapmaz, sadece komik yapar. Ben size gelişmenin bağlantılı olduğu etkenleri saydım. Siz bunlar arasında dini nereye oturttuğunuza cevap bile veremediniz ve hala hoş görüden bahsediyordunuz. Sanırım siz dini savunanların hepsini, ağzına gelen hakareti edebileceğiniz, dine istediğiniz gibi giydirmenize rağmen ses etmeyecek, salak tipler olarak kafanıza nakşetmişsiniz. Kusura bakmayın ama, size gelişmeyi ve büyümeyi iktisadın faktörleriyle kabataslak açıkladım. Buna rağmen hala bilimsel düşündüğünüzü zannedip, dinin gelişmeye engel olduğunu iddia ediyorsunuz. Din kavramı sadece sizin kafanızda engel oluşturmuş sanırım. Anladığım kadarıyla inancınız yok. Madem din gelişmeye engel, bana bugüne kadar ki bilimsel başarılarınızdan bir iki örnek verebilir misiniz ? Mesela ilkokulda yaptığınız fasulye deneylerinin sonuçları gibi ?

Karagöz, bu söylediklerini hangi cümlemiz içinde sarf ettik?

İnançlı olup olmadığımız ancak bizleri bağlar ama bir de şöyle birşey var; dinle imanın kimde olduğunu asla bilemezsin.

Daha önceki mesajımda da belirtmiştim uslubunun güzel olmadığını. Karşındakini küçük görür bir tavrın savunduğun dinde yeri olmadığını bilirsin.

Sana tavsiyem tekrar geri dön ve tüm yazılanları tekrar oku. Aslında burada söylenmek istenilenler hemen hemen aynı, sadece sen yazılanların etrafından dönüp görmemekte ısrar ediyorsun.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.