Tekil Mesaj gösterimi
Eski 23.12.11, 10:51   #21
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 298
Ettiği Teşekkür: 12966
Aldığı Teşekkür: 17543
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Matematik Sorunum

Banemin beni anmış. Hemen geldim.

Meslek liselerinin sorununu çok iyi biliyorum. Bilmem kaç yıl önce gördükleri matematikten sınava tabi tutuluyorlar. Hiç adil değil; ancak sistem bu şekildeyse ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin derler, yapacak başka da bir şey yok.

Senin çalışıp başarmak istediğini, azimli olduğunu görüyorum. O yüzden eğer durumun el veriyorsa bir dershaneye gidebilirsin. Oradan yardım alabilirsin. Çünkü tek başına matematiği ve geometriyi halletmek çok mümkün olmayabilir.

Ayrıca Güvender yayınlarının kolay geometri diye bir kitabı var. Konu anlatımlıdır, ondan geometriyi çalışabilirsin. Sorular çok zor değildir. Oradaki konuyu çalışıp, çözümlü soruları çözmekle başlamalısın. Sonrasında diğer testlere geçmelisin. Meslek lisesi öğrencilerine hep bu kitabı öneriyoruz. Sen de her hafta bir konu çalışıp o konuyla ilgili bol bol soru çözmelisin.

Ben sadece geometri derslerine giriyorum, o yüzden matematikteki kolay kaynakları bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla geometri için tavsiye ettiğim yayının ygs matematik kitabı da iyiymiş. Oradan da matematik çalışmaya başlayabilirsin.