Tekil Mesaj gösterimi
Eski 24.12.11, 13:50   #4
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yılbaşı ağacı

Advent 24 aralıktaki İsa'nın doğumuna kadar olan bekleme süresine verilen ad. 4 haftalık ve 30 kasıma en yakın pazar günü başlayan bu süre ve 24 aralıkta İsa'nın doğduğu gün son bulur... (yinede araştırın bildiğim kadarıyla yazdım. Kesin doğru olmayabilir)

Ağaç süsleme işine gelince...

Santos pagan geleneği olduğunu söylemiş, ben bir yerlerde eski bizlerde de olduğunu okumuştum bu geleneğin... Öyle veya böyle...

Altına toplanılıp çoluk, çocuk ve bütün aile mutlu dakikalar geçirilen ağaç, odun, taş vb. ne olursa olsun umurumda değil...

Zaten artık plastik çam ağacına geçiş bütün hızıyla sürmekte ve ağaç katliamıda asgariye indirilmekte olduğuna göre bırakın yapsınlar efendim, bence...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.