Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.01.12, 13:18   #254
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44572
Aldığı Teşekkür: 75964
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Günün İçinden...

Bu sabah yağmur yok yine İstanbul'da... İstanbul'da yağmur olan sabahı anlatan şarkının deforme edilmiş haliyle giriş işini hallettim. Bakalım devamında ne çıkacak?

İhracat rekoru kırmışız ve ihracatımız %18 küsür artmış. Haber öyle bir verilmiş ki "gerçekten güzel bir gelişme" diyor insan demesine de, sonra satır aralarına girince "oha" falan oluyorsun yani...

Nasıl olmayacaksın ki? Buna karşılık ithalat %30 artış göstermiş ve aradaki makas ve cebimizdeki delik iyice açılmış. Haberi verişteki ustalık mı yoksa şark kurnazlığı mı takdir düşünebilen insanların...

Düşünemeyenler, kendi yerine düşünenleri mal mal dinleyip "he la valla ne güzel dedi" diyenler, önüne atılan bir parça kemikle mutlu olanlar vb. leri için yapılmış haberlere güzel bir örnek daha...

En yeni eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ hükümeti yıkmaya teşebbüs ve TERÖR ÖRGÜTÜ yöneticisi olmak suçlarından tutuklandı...

Bu zat daha 5 ay öncesine kadar ordularımızın komutanıydı. Beşir Atalay denen zevatın açıklamasına göre de "Değerli bir çalışma arkadaşımız onda şüphe yok. Biz atadık, bizim iktidarımız döneminde atandı ve uzun yıllar beraber çalıştık. Gerek terörle mücadele olsun gerek MGK’da beraber çalıştık. Onda şüphe yok" (bugün kü Hürriyetten aynen alıntıdır) muş...

Terörle mücadele eden en önemli kurumun başındaki adam Terörist olarak tutuklanıyor.

Benim kafam karıştı iyice... Eğer Başbuğ, örgütün yöneticisiyse ve ordumuzdaki emir komuta zincirindeki katı disiplin göz önünde bulundurulursa, bu tutuklamaya istinaden bütün ordunun Terör örgütü olması gerekmez mi?

Hem iktidarları döneminde atanıyor, hem çok değerli bir çalışma arkadaşı oluyor, hem de uzun yıllar beraber çalışılıyor ama adam Terör örgütü yöneticisi çıkıyor. Ve bu nedense emekli olduktan sonra farkediliyor... Oysa dokunulmazlığı falan yok bildiğim kadarıyla genel kurmay başkanlarının.

Farkettiyseniz neden dokunmadınız, Farketmediyseniz aklınız nerede, diye sormak gerekmez mi?

Dil ve Tarih Kurumunun başına bir çakal atayıp 1 hafta geçmeden görevi bırakmasını isteyen ve bu kişiyi sanki son bir hafta içerisinde tanımış gibi davranan bir zihniyetten ne beklenir ki?

Kendini bu iktidara kullandıran ne kadar yalaka varsa sonları aslında belli. Ama herhalde hepsi " yaşayabildiğim kadar yaşayayayım, götürebildiğim kadar götüreyim" düsturundan yola çıkarak her türlü omurgasızlığı sergilemekte.

"Kullandıktan sonra deliğe süpürün" şiarıyla iktidara getirilenlerin, çeverisindekilere de bunu uygulaması ise komedi dalında Oskar'lık bence...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.