Tekil Mesaj gösterimi
Eski 17.01.12, 02:38   #4
Emilio Santos
. . . . . Erlik'in Katili . . . . .

Emilio Santos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 135
Ettiği Teşekkür: 11972
Aldığı Teşekkür: 17675
Rep Derecesi : Emilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura aboutEmilio Santos has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Namazını camide kıl ödülünü kap" olur mu?

Yeğenim 2. sınıfta. Başarılı bir öğrenci, zeki bir çocuk. SBS'den tam puan almış. Aradım akşam, konuşuyoruz.

"Amca" dedi "hani senin aldığın bi kitap vardı, Benim Küçük Ressamım diye"
"Evet"
"İşte onda yandaki boş sayfaya bir resim yaratalım yazıyordu. Yaratalım yazısını karaladım ben"

Hem utanıyordu yaptığı şeyden, hem de mecbur kaldığını ifade etmeye çalışıyordu. Bir çeşit savunma veriyordu itirafla birlikte.

"Neden karaladın Gülüm?"
"Yaratmak Allah'a mahsus. Biz yaratamayız."

O'nu fazla zorlamayacak kısa bir yaratma tanımı yaptım sanatla ilgili. Hoşnut kaldı mı pek bilmiyorum ama Ağabeyim ile uzun bir tartışma yaşadık sonra. Henüz sekiz yaşındaki çocuğa Allah'ın bile olmayan kuralları dayatıyorlar. İnsanların uydurduğu, safsatalar ile küçücük beyinleri sulandırıyorlar.

"Amca, (kitabın adını hatırlayamadım şimdi) kitabında 9. sayfada ve son sayfada tanrı kelimesi geçtiği için okumadım"

Bu da aynı görüşmemiz sırasında söylediği bir diğer şeydi.

"Prensesim, Allah sadece Arapça biliyorsa haklısın. Yok Allah sadece Arapça bilmiyor, herkesi anlıyor diyorsan tanrı da diyebilirsin" dedim. Telefonda fazla üstelemek istemedim. Ankara'ya gittiğimde yakından ilgileneceğim. Ne var ki, çok da başarılı olacağımı sanmam.

Bunu yapan, bir çocuğu bu şekilde yetiştiren benim öz ağabeyim. Bir siyasi zümre, tarikat, bir vakıf veya bir kuruluş böyle yapmış, anormal mi?