Tekil Mesaj gösterimi
Eski 20.01.12, 14:14   #1
AFiLi
Kahraman Tazeoğlu

AFiLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Yaş: 25
Konular: 641
Mesajlar: 2,784
Ettiği Teşekkür: 5305
Aldığı Teşekkür: 13597
Rep Derecesi : AFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura about
Ruh Halim: Eglenceli
AFiLi - AİM üzeri Mesaj gönder
Thumbs up Mevlana Üniversitesi | Konya


MEVLANA ÜNİVERSİTESİ
2007 yılında kurulan Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı ( GESAV)’ın Yükseköğretim Kurulu’na müracaatıyla başlayan süreç tamamlanmış ve 07.07.2009 tarihli resmi gazetede yayınlanan 5913 no’lu kanunun ek 114. Maddesiyle Mevlana Üniversitesi Türkiye’nin 42. vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. Kuruluş kanununda 6 fakülte, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunmaktadır. Kurucu Vakıf Yönetim Kurulu Konya’nın önde gelen iş adamları ve sanayicilerden oluşmaktadır.


Yeni İstanbul karayolunda tramvay hattı üzerinde Rixos Hotel'in bitişiğindeki Rixos kampüsümüz 100.000 m2 alan üzerinde yaklaşık 30.000 m2 kapalı alana sahip olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konforda tasarlanmıştır. Bina dışında otoparkları, spor, eğlence ve gezi alanları bulunmakla birlikte bina içindeki kapalı mekanlarda da aynı ortamlar ve imkanlar bulunmaktadır. Resmi müsabakaların yapılabileceği spor salonu, sağlık merkezi, kütüphanesi, sinema salonları, kongre merkezi, kafeteryaları, yemekhanesi, derslik ve modern alt yapı ile donatılmış laboratuarları, yürüyen merdivenleri ve geniş fuaye alanları ile konforlu bir ortamda teknolojiyi kullanarak eğitim imkanı sunmaktadır.

Akademik Birimler


Mühendislik Fakültesi:
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği (İng.)
 • Bilgisayar Mühendisliği (İng.)
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng.)

Eğitim Fakültesi:

 • İngilizce Öğretmenliği
 • Türkçe Öğretmenliği
 • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
 • Okul Öncesi Öğretmenliği
 • Bilgisayar Öğretimi ve Teknolojileri Öğretmenliği

Tıp Fakültesi:
 • Tıp

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu (4 Yıllık):
 • Hemşirelik
 • Beslenme ve Diyetetik
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon


Burslar


Öğrenim Bursu: Hazırlık sınıfı dâhil olmak üzere verilecek olan burslarda, Tam Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 Burslu: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 Burslu: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan bölümünü ödeyecektir. Öğrenim Burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Yaz öğretimi ücreti, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. konular öğrenim bursu kapsamı dışındadır.

LYS Başarı Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-1000 arasına girenlere 750 TL, 1001-3000 arasına girenlere 500 TL, 3001-5000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-500 arasına girenlere 750 TL, 501-1000 arasına girenlere 500 TL, 1001-2000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS başarı bursundaki LYS başarı sıranızın tespiti için üniversitemize başvurunuz. LYS Başarı Bursu her yarıyıl 4 ay boyunca ödenir. LYS Başarı Bursunun devamı için; her yarıyıl genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3,00 olması, başarısız ve devamsızlıktan kalan dersinin bulunmaması gerekmektedir.

Akademik Başarı Bursu: Hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, %50 burs, %25 burs veya ücretli kontenjanlarımıza kayıt yaptıran öğrencilerimize, normal eğitim-öğretim süresi boyunca bahar yarıyılı sonlarında yapılacak yılsonu genel not ortalaması değerlendirmesine göre, Mütevelli Heyetince belirlenen miktar ve koşullarda Akademik Başarı Bursu verilir.

Spor Bursu: Üniversite tercihlerinden önce Rektörlük tarafından yapılacak olan spor mülakatlarına, aktif spor hayatına devam ederek; resmi müsabakalarda Altın, Gümüş veya Bronz madalya almış ya da Lisanslı veya Milli sporcu olarak başvuranlardan başarılı bulunan adaylara üniversitemize kayıt yaptırmaları durumunda Mütevelli Heyetince belirlenen oran ve koşullarda Spor Bursu verilir.

Yurt Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 1.000’e girenlere yurtlar ücretsiz, 1001-3.000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 3001-5.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 500’e girenlere yurtlar ücretsiz, 501-1000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 1001-2.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır.

Öğrenim bursu ve yurt bursu, öğrencimiz öğrenime devam ettiği, normal eğitim-öğretim süresini aşmadığı ve herhangi bir disiplin cezası almadığı sürece kesilmeden devam eder. Herhangi bir not başarı şartı aranmaz. Diğer burs imkânları ve tüm burslu öğrencilerimizin burslarının hangi durumlarda devam edeceği ile ilgili hükümler Mevlana Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilecektir.

Uluslararası Programlar

Mevlana Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi sadece kendi öğrenci, akademisyen ve idari personeli için değil, aynı zamanda ortak olduğu üniversite ve enstitülerin öğrenci, akademisyen ve idari personeli için de uluslararası tecrübeye bir eşik görevi görmektedir. Dünyanın hızla uluslararasılaşması üniversitelerin daha çok küreselleşmesini gerektirmekte. Mevlana Üniversitesi bu eğilimi bilmektedir ve yeni oluşmakta olan küresel ağlarda yerini almanın önemini kavramış durumdadır. Mevlana Üniversitesi’nin bu gerçekten haberi vardır ve oluşmakta olan küresel ağlarda yerini almanın kendisi için ne kadar önemli olduğunun da farkındadır. Özenle seçilmekte olan yabancı üniversitelerle işbirliği yapan Uluslararası İlişkiler Ofisi aracılığıyla Mevlana Üniversitesi uluslararası atmosferini geliştirmektedir ve küresel farkındalığını ve görünürlüğünü ilerletmektedir. UİO Mevlana Üniversitesi’nde sürdürülen bütün uluslararasılaşma faaliyetlerinden sorumludur. Uluslararası işbirliğini geliştirme amacıyla fakülte ve diğer ünitelerle beraber çalışır.

UIO Misyonu
Mevlana Üniversitesi’nin rekabet edebilen küresel bir üniversite olma hedefinde destek ve rehber olmak ve Mevlana Üniversitesi üyelerinin uluslararası tecrübelerini arttırarak kültürlerarası gelişim ve hoşgörüye katkıda bulunmak.

UIO Sorumlulukları
Üniversitenin misyon ve vizyonuna uygun olarak Mevlana Üniversitesi’nin uluslararasılaşma stratejisini geliştirmek ve uygulamak,

Mevlana Üniversitesi’nin bütün uluslararası faaliyetlerinin merkezi olmak,

Avrupa’da, ABD’de ve Avrupa dışında bulunan seçkin yüksek öğrenim kurumlarıyla bağlantılar kurmak ve yürütmek,
Mevlana Üniversitesi öğrencileri, akademisyenleri ve idari personelinin uluslararası tecrübelerini arttırmak.

Mevlana Üniversitesi’nin uluslararası boyutuna katkı sağlayacak program ve toplantıların düzenlenmesi.

Öğrenci-Öğretim Üyesi değişim anlaşması yapılan Üniversiteler:
 • University of Northern Iowa (ABD)
 • Lumina University (Romanya)
 • Purdue University (ABD)
 • Kafkas Üniversitesi (AZERBAYCAN)Öğrenim Ücretleri


ÜCRETLER

Mevlana Üniversitesinde eğitim-öğrenim ücrete tabidir. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti aşağıdaki tablodaki gibidir. Öğrenim ücretlerine KDV dâhildir. Öğretim ücretleri banka sözleşmesinde belirtilen şekilde (10) on taksit halinde tahsil edilir. Öğrenim ücretini kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %5 indirim uygulanmaktadır. Öğrenim ücretleri her akademik yıl için mütevelli heyeti tarafından belirlenir. Üniversiteye giriş yılını izleyen akademik yıllarda kayıtlı öğrenciler için yıllık öğrenim ücretindeki olası artışlar yıllık ÜFE ve TÜFE ortalaması oranını geçmez.

FAKÜLTESİ / MESLEK YÜKSEKOKULU

Tüm Programların Hazırlık Sınıfı 11.400,00 TL
Eğitim Fakültesi 12.084,00 TL
Mühendislik Fakültesi 13.775,00 TL
Tıp Fakültesi 18.050,00 TL

Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu (4 Yıllık)

Hemşirelik 7.600,00 TL
Beslenme ve Diyetetik 9.500,00 TL
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 11.400,00 TL
Yurtlar


Öğrencilerimizden talep edenler için Anlaşmalı yurtlarda barınma imkanı sağlanmaktadır.


2011 Aralık ayında yeni bir yurt olarak hizmete girmiştir. Üniversiteye ulaşım yürüyüş uzaklığında olup 15 dakikadır.

Adres:
Bosna Hersek Mah. Büyük Hizmet Cad.
No:30/C 42250 Selçuklu/KONYA
Tel: 0.332. 241 15 02

*Sayfadaki görseller erkek öğrenci yurduna aittir. Kız öğrenci yurdu yeni binasında hizmet verecektir.


__________________
Bütün şairler sana mı aşıktı ki,
Okuduğum her şiirde sen varsın..


Nazan Bekiroğlu
AFiLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
AFiLi'in Mesajına Teşekkür Etti