Tekil Mesaj gösterimi
Eski 22.01.12, 16:26   #10
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Varlık Vergisi ve Aşkale'ye Sürgün

Tarih içerisinde yapılmış bir yanlışlığı bulup çıkartmak ve bu suçu işlemiş kişilere "suçlu" demek taraflı olmaksa tabi ki taraflı olunmalıdır...

Bu kanunun hazırlanması ve yürürlüğe sokulmasıyla binlerce madurun oluşturulması ve bunun yanı sıra birilerinin zengin edilmesi hangi hakkaniyet kalıbına uyar ki?

O zamanlarda karaborsa ve haksız kazanç yoluyla zengin olanların öne çıkarılarak hazırlanan bu kılıfın ardında ırkçılık yapılması, değerli malın ve mülkün birilerine peşkeş çekilmesi mazur gösterilebilecek bir olay olmamalı.

O dönemde satılan malların kimler tarafından alındığı araştırıldığın da bugün adını bildiğimiz pek çok aileyi o listede bulmaktayız. Devletin bile nakit sıkıntısı yaşadığı ve bu nedenle böylesine çirkin bir kanunu hazırlamak zorunda kaldığı dönemde haraç mezat satılan bu malları alanların parayı nasıl bulduklarıda ucu açık bir soru olarak durmakta ortada...

Nedense aklıma son zamanlarda satılan ve birilerine nasıl peşkeş çekildiği gün gibi aşikar devlet kurumları geliyor...

Tarihimizde ki yapılan bir yanlışın, "yanlış" olduğunu söylemek ne bizi ne de Türklüğümüzü küçültür... Her dönemde her toplumdan zararlı mahlukatlar çıkar ve çıkacak. Önemli olan bunların yaptıklarını kabullenerek yola devam etmektense, yaptıkları şeyin çirkinliğinden ders alarak aynı hatalara düşmemeye çalışmaktır.

Bu şekilde bir davranış içerisine girersek, asıl o zaman aidiyetimizin onurunu en yüksek burçlara dikme şansını yakalayabiliriz...

Not; Atılan çamur falan göremedim ayrıca burada. Tamamen devletin resmi kayıtlarından oluşturulmuş bir araştırma ve bunu destekleyen, o zamanların İstanbul Defterdarı olan kişinin açıklamaları da var...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.