Tekil Mesaj gösterimi
Eski 26.01.12, 17:14   #13
detege
Yeni Üye
detege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 1
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 15
Rep Derecesi : detege Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ermeni Soykırımı Kararına Karşı Kampanya

suan site daha "pilot" (deneme) versiyonunda
mantiken site öyle kodlanacakki IP ye göre girilen ülkenin dilinde yayinlanacak bunun icin önce ana fikir olan fikirözgürlügü konusunu cikarilan yasaya karsi güzelce yazilmis bir metin bekliyorum.

Öncelikle ilk amac yeterince imza daha dogrusu kampanyaya katilan bulmak. Nekadar cok dagilir ve kampanyaya katilinirsa okadar cok "ilgi" görür.
Bunun 10000+ katilandan sonra kendiliginden gelisecegini düsünüyorum
bunun aksine konu fikirözgürlügü oldugundan, kampanyanin yeterince dagildigindan sonra cesitli ülkelerin sivil örgütleri ve kuskusuz türk olmayan insanlarinda kampanyaya katilacagini düsünüyorum (almanyada kaliyorum ve cogu alman bu konuda hemfikir).
Mantik sudurki Fransa - ermenistan degil ! bir ücüncü ülke adina karar vermekde onlarin haddine degil.
Fransa kendince soykirimi kabul etsin ben burda sahsen bir sorun görmüyorum. Tarih öyle veya böyle gercekleri ortaya cikartacaktir. Benim sorunum düsündügüm birsey icin cezalandirabilecegim.
Ve bu olayin Fransa denen sözde batili bir fikirözgürlügünü savunan bir ülkeden gelmesi.

Benim atalarim hicbir irkin kökünü kazimak icin toplayip veyahutta "o" irki hedef alip topunu geberticem düsüncesiyle yola cikmamistir.

Bu konuya hassasiyetim o günlere sahit olan dedemden gelmektedir ve ozamanlarda osmanlicayla kagida döktügü sahit oldugu gerceklerdir. Öyleki kendisi o zamanlar belli bir noktaya kadar ermeni vatandaslari sürgünde takiple görevliydi gtürecegi noktaya kadar kaleme aldigi konu ise kisaca sudur. Acim sartlar zor ben en azindan belli bir noktaya kadar gidicem bu insanlarin oraya kadar hayatta kalacagini zannetmiyorum (bir hastalik yayiliyor) fakat gercek sudurki kestikleri koyunlari bile halkla paylasmislardir.

Suan almanyada 4 Milyonu askin türk var olaki türkler burda bir isyana baslasa ve artik hangi türkün gece neyaptigiyla gündüz ne yapacagi bilinmese - kimin "hain" olup kimin olunmadigi bilinmese ve es zamanda almanyanin ekonomik ve "ruhsal" hali cok kötülerde olsa. Acaba ve bunu 2012 yilinda söylüyorum SÜRGÜN den baska bir careleri olabilirmiydi ....

Allah yar ve yardimcimiz olsun...