Tekil Mesaj gösterimi
Eski 31.01.12, 17:05   #2
Banemin
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 491
Ettiği Teşekkür: 44579
Aldığı Teşekkür: 75973
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 31 Mart İsyanı - 31 Mart Vakası ya da 31 Mart Ayaklanması

Alıntı:
Heyet-i Mebusan'ın önünde toplandılar ve ülkenin şeriata göre yönetilmesini istediler. Hüseyin Hilmi Paşa hükümeti ayaklanmacılarla uzlaşma yolunu seçti ve hükümet üyeleri tek tek istifa etti. İsyancıların kurduğu yeni hükümet İngilizler tarafından desteklendi.

Neden acaba her türlü gerici hareket dışarıdan destek bulur?

İngilizler'in şeriata merakından mı, yoksa bu beyinsizler ordusunu daha kolay idare edebilecekleri ve istedikleri gibi güdebileceklerinden mi kaynaklanmakta?

Ortadoğuya ve günümüzde ki arap ülkelerine bakarsak sorunun cevabı da orada yatıyor zaten...

"Demokrasi, demokrasi" diye çığlıklar atan batının o coğrafyada ne kadar demokratik oldukları ve oradaki yönetimlerden neden rahatsız olmadıkları ilginç değil mi?

Teşekkürler Lale...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.