Tekil Mesaj gösterimi
Eski 01.02.12, 17:59   #77
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Yaratılış ve Evrim

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi aldacı Mesajı göster
Dini gerçekçi bulmuyorum,yaratılış da buna bağlı bir görüş olduğu için onu da doğru bulmuyorum. Evrim daha mantıklı bence...
bir yerde haklısın. aslında dinimiz çok güzel ama ben de değiştirildiğini düşünenlerdenim.ilk çağı çok bilmem ama ortaçağı tarih derslerimizde de çok gördük ve dinin siyasete alet edildiği de bir gerçek ( günümüzdeki gibi ) kiliseler mesela; ortaçağda devletin başındaki adamı bile kiliseler yönetiyordu.iş artık --çoğunlukta-- iman değil din taraftarlığına dönüştü.ben şahsen dini parti kurulmasına karşıyım. din sömürüsüdür bu, iktidara gelmek için. oy verenler de kendilerini dinen çok güzel bir şey yapmış gibi hissediyor,müslümanlıklarını ıspatladıklarını sanıyorlar.Atatürk boşuna devletle din işlerini ayırmadı.
şimdi evrim ve yaratılışa dönecek olursak kısaca : yaratılmamış (varolmayan) birşey evrim geçiremez. sadece insanlar değil her türlü canlı evrim geçiriyor.örnek: karafatmalar artık uçarak giriyor bizim eve bazı insan mezarları bulunmuş m.ö. ye ait, 2metre üstünde boyları varmış mezarların.insanların evrimi de gittikçe küçülmek oluyor bu mezarlar gözönüne alınacak olunursa.hani eski toprak der büyüklerimiz,taş gibi sağlıklı falan.... bu zamanda nerdeeee.yamuldu çürüdü insanlar,bence bu evrimleşmeye giriyor.
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.