Tekil Mesaj gösterimi
Eski 02.02.12, 01:56   #45
Damon
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 78
Ettiği Teşekkür: 16630
Aldığı Teşekkür: 12032
Rep Derecesi : Damon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevherDamon işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

İzmir'im de başkadır 29 Ekim'ler, 19 Mayıs'lar, 30 Ağustos'lar. 23 Nisan'lar genelde okullarda,statlarda; büyük olan kutlamalar Cumhuriyet ve Gündoğdu Meydanı'nda kutlanır ama havaları başkadır.
Hele hele ki Türk Ordusu'nun askerleri geçmeye başladığında yıkılır ortalık,deprem olur. Kaç kere ağladım o anlarda, milletimizin askerine olan sevgisi karşısında.

Bir 9 Eylül anımı paylaşmak istiyorum: Kordon'dan askerler geçecek, herkes bekliyor. Arkadaşlarımla balıkçı teknelerinden birinin en üstüne çıktık daha iyi görebilmek için. Yanımızda Amerika B.D.'ne mi Nato'ya mı ait tam hatırlayamıyorum bir gemi, askerler, üstlerinde atletler berduş gibi kalabalığı izliyor.

Türk askerlerinden önce bütün savaşlarda savaşmış gaziler geçmeye başladı, deli gibi alkışlıyoruz, derken uzaktan uğultu gelmeye başladı, dedik askerler geliyor.

Bir yandan da yabancı askerlere bakıyoruz, n'oluyor gibisinden kalabalığa bakıyorlar, sanırım ilk defa görenleri de vardı aralarında. Bizim askerler önümüzden geçmeye başladığında herkes delirmeye başladı ama yabancı askerlerin yüzlerini görecektiniz

Herkes ellerinde bayraklar, bir yandan sallayıp bir yandan "en büyük asker bizim asker" diye bağırıyoruz, yabancı askerler yok olmaya başladı güverteden. Sonra bir baktım hepsi üniformalarını tamamlayıp gelmişler düzgün bir duruşla Türk askerinin geçişini izlediler.
Ama yüzlerindeki ifadeyi kelimelerle anlatmam mümkün değil arkadaşlar !

Halkın askerine karşı duyduğu sevgi karşısında şoka girmiş gibi bir halleri vardı diye anlatabilirim sadece.

O günü hiç unutamadım
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.