Tekil Mesaj gösterimi
Eski 06.02.12, 03:14   #10
MartiNeAgLe
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular: 68
Ettiği Teşekkür: 4360
Aldığı Teşekkür: 9233
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Ezan'ın Türkçe Okunması

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi LaLe Mesajı göster
İnandığım dinin anladığım dilde olması daha mantıklıdır benim için.

Ülkenin büyük kısmının küçük kısmındayım ben Martin, anlamıyorum
(büyük kısmının da anladığını hiç sanmıyorum)
Konumuz dinin Türkçe olup olmaması değil Lale sadece Ezandan bahsediyoruz bir kaç mısra bir olay ne anlattığını gerçekten bilmek istiyorsan bir kere göz atman yeterli ne dediğini anlayacak kapasite var sende

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Karagöz Mesajı göster
Hatırlattığın için teşekürler, biliyordum ilk ayetin ne olduğunu. Gerçekten öğrenmek isteyen açar okur diyorsun da, benim bildiğim kadarıyla Cumhuriyete kadar okuma yazma oranı oldukça düşük seviyedeydi, arapça öğrenmeyi bırak kendi dilleri Türkçeyi bile doğru düzgün bilmiyorlardı ve teknoloji bu kadar gelişmediği için, bu kadar fazla açıp okuma imkanı yoktu tarlada çalışan insanların. Onun için dolandırıcı hacı hoca tayfasından öğreniyorlardı dinlerini. Dinlerini kendi dillerinde anlayarak okumalarında hiç bir sakınca yok. Asıl böyle olursa sıkıntı yok. Herkes kendi dilinde okursa dinin manası olur, onun dışında boş laf olmaktan öteye gidemez.
Bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler Karagöz bir şey öğrettiysem ne mutlu bana...Sende lale gibi konuyu direk İslam dinin temellerine getirmişsin hatta ileri gidip konuyu nerdeyse millattan öncesine götürecekmişsin....Geçmiş beni bağlamaz günümüzden bahsediyoruz ve suanda okuma yazma bilmeyen nerdeyse yok denecek kadar az o yüzden sapla samanı karıştırma

Arkadaşlar konu başlığı Türkçe ibadet yada İslamın Türkçe olması mı yoksa Ezan'ın türkçe olması mı ????

Benmi yanlış okuyorum yada başka konuya mı yorum yazıyorum..